Storczyki to doskonały prezent dla początkujących ogrodników, ponieważ nie wymagają dużej i skomplikowanej pielęgnacji. Eksperci z zakresu ogrodnictwa ostrzegają, że nawet przy dbaniu o tak nieskomplikowane rośliny można popełnić kilka kardynalnych błędów, która sprawią, że storczyki będziemy mogli wyłącznie wyrzucić do kosza.

Większość storczyków w swoim naturalnym środowisku rośnie na drzewach lub na skałach. Dlatego pożądane jest, aby właściciele tej rośliny jak najlepiej naśladowali to środowisko i umieszczali je np. w kompoście na bazie kory, który sprzyja napowietrzaniu korzeni.

Storczyki należy umieszczać w miejscach o dużej wilgotności w powietrzu, gdyż wodę pobierają głównie tą drogą. Doskonałe będą łazienka, jadalnia lub kuchnia. Nie możemy zapomnieć o dostępie rośliny do światła słonecznego. Zostawienie tych kwiatów przez długi czas na słońcu jest niewskazane, gdyż mogą ulec poparzeniu.

Częstym problemem roślin domowych, zwłaszcza zimą, są szkodniki i pleśń. Można zapobiec składaniu jaj przez podlewanie roślin od dołu, aby górna część kompostu była sucha.

Warto upewnić się, że gleba wyschnie przed ponownym podlaniem. Rozkładający się materiał roślinny również przyciąga szkodniki, więc pamiętajmy, aby usunąć martwe liście na bieżąco.

Jak podała strona Profile.ru, orchidea z reguły kwitnie przez kilka miesięcy, potem następuje okres odpoczynku, a następnie pojawia się nowa szypułka. Zdarza się jednak, że egzotyczna roślina odmawia ponownego kwitnienia.

O tym się mówi: IMGW wysłało pilne ostrzeżenia dla mieszkańców Polski. Miliony ludzi otrzymały alert RCB

Zerknij tutaj: Irena Kamińska-Radomska szczerze powiedziała, co myśli na temat stylu Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza dama nie będzie z tych słów zadowolona