Osad kamienny składa się głównie z węglanu wapnia i magnezu. Można ją łatwo usunąć podczas interakcji z kwasem cytrynowym, octowym, fosforowym lub innym.

Jak usunąć kamień z czajnika?

Czyszczenie czajnika kwaskiem cytrynowym jest dość proste: zagotuj wodę w czajniku, a następnie wlej do niego pół opakowania kwasu cytrynowego. Gdy woda ostygnie, wylej ją i wypłucz czajnik. Powtórzyć w razie potrzeby.

Jak usunąć kamień z ekspresu do kawy

Eksperci twierdzą, że główne dwie metody to imitacja odwapniania lub uruchomienie ekspresu w trybie kawowym lub cappuccino (oczywiście bez kawy) na wodzie z rozcieńczonym kwaskiem cytrynowym. Zalecana proporcja to około 30-40 gramów kwasu cytrynowego na litr wody. Bardzo ważne jest, aby po oczyszczeniu ekspresu z kamienia kwaskiem cytrynowym wypłukać go 3-4 razy pod bieżącą wodą.

Jak usunąć kamień z żelazka?

Kwas cytrynowy pomoże również oczyścić żelazko z kamienia: rozpuść małe opakowanie (nie więcej niż 25 g) w 1 szklance ciepłej wody, aż będzie całkowicie przezroczyste.

Wlej powstały roztwór do maksymalnie rozgrzanego żelazka. Odstaw na 5-10 minut. Następnie trzymając urządzenie poziomo nad umywalką, kilkakrotnie wypuść z niego parę, naciskając odpowiedni przycisk, aby kamień i rdza wypłynęły z otworów w podeszwie.

Jak usunąć kamień z pralki

Do dobrego czyszczenia będziesz potrzebować octu i sody oczyszczonej: dodaj 1-2 łyżeczki wody do 3 łyżek sody oczyszczonej, aby uzyskać gęstą pastę i dodaj ją do szuflady na detergent. Następnie dodaj do bębna 250 ml białego octu i włącz pralkę na 60° C. Ta metoda usunie również nieprzyjemne zapachy z pralki.

O tym się mówi: Doniesienia mediów budzą niepokój. Czy ZUS może nie wypłacić emerytur. Jest oficjalna informacja

Zerknij też tutaj: Książę William próbował przytulić Kate podczas spotkania. Reackja księżnej była jednoznaczna. Czy para ma konflikt