Wraz z nim syn zabrał nową książkę o owadach, która zgromadziła wokół siebie tłum dzieci. Mój mąż i ja staliśmy obok.

Nagle w oddali usłyszeliśmy płacz dziecka. Płakała mała dziewczynka, a wszyscy dorośli rozglądali się w poszukiwaniu rodzica dziecka, ale nikt się do niej nie zbliżał. Zamiast mamy i taty podbiegła do niej starsza dziewczyna, która wcześniej siedziała obok naszego syna i zaczęła ją uspokajać.

Szybko dowiedzieliśmy się, że mama przyprowadziła dziewczynki na plac zabaw i poszła gdzieś z koleżanką, każąc dzieciom zachować spokój. Najstarsza dziewczynka ma sześć lat, a najmłodsza dopiero dwa lata. Oznacza to, że ich matka przeniosła swoją odpowiedzialność na dziecko, które nie jest jeszcze w stanie odpowiadać nawet za siebie, a tym bardziej za swoją młodszą siostrę.

Postanowiliśmy chwilę poczekać na powrót mamy dziewczynek. Kiedy czekaliśmy, starsza dziewczyna powiedziała wszystkim, że często wychodzą sami. Już kilka razy przeszła przez ulicę na podwórku, żeby sprawdzić, czy jej matka wróci. A jej młodsza siostra poszła za nią.

Pół godziny później postanowiliśmy zadzwonić na policję. Mąż powiedział, że spotkał się już z podobną sytuacją, a policja szybko reaguje na takie wezwania. A na dworze już się ściemniało, rodzice i dzieci zaczęli wracać do domu. Chociaż okolica jest bezpieczna, to jednak dwójka małych dzieci, które są w miejscu publicznym bez nadzoru osoby dorosłej, nie mieści się w głowie.

Kiedy kobieta wyjaśniała sytuację operatorowi, nagle na miejscu pojawiła się matka sióstr z wózkiem i kolejnym małym dzieckiem. Ona bez słowa zabrała dziewczyny i poszła z nimi dalej na spacer. Od razu rzuciło mi się w oczy, że jest spokojna, jak boa dusiciel, a jej dzieci spacerujące samotnie wieczorem są normą.

Tego lata dwukrotnie byłam świadkiem zaginięcia dzieci. Rodzicom, którzy zostawiają swoje dzieci na placach zabaw, polecam zastanowić się nad ich działaniami. W końcu, według statystyk, na 50 zaginionych dzieci, pięciorga nie można znaleźć.

W jakim wieku były Wasze dzieci, gdy zaczęliście pozwalać im na samotne spacery?

O tym się mówi: IMGW wysłało pilne ostrzeżenia dla mieszkańców Polski. Miliony ludzi otrzymały alert RCB

Zerknij tutaj: Irena Kamińska-Radomska szczerze powiedziała, co myśli na temat stylu Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza dama nie będzie z tych słów zadowolona