Istnieje wiele sztuczek, których możesz użyć, aby ożywić umierające kwiaty i dać im kolejną szansę na życie.

Na przykład możesz przesadzić uschniętą roślinę do nowej doniczki ze świeżą glebą, zastępując starą glebę wysokiej jakości mieszanką.

Błędy hodowców przy uprawie roślin

Wielu początkujących ogrodników popełnia powszechny błąd - zbyt obficie podlewa rośliny.

Starając się w ten sposób zadbać o kwiaty i otoczyć je maksymalną opieką, hodowcy kwiatów nie szczędzą wody i dosłownie zalewają kwiaty, nie myśląc o „okresach uśpienia” roślin.

Istnieje prosty sposób na karmienie domowych kwiatów bez kupowania drogich mieszanek. Skórka od banana to jeden z najskuteczniejszych nawozów.

Zarówno miąższ, jak i skórka mają wartościowe składniki odżywcze. Łatwo jest z nich przygotować kompletny nawóz do roślin domowych.

Jak go zrobić?

Zmiękcz 1 banana łyżką lub widelcem i dodaj 1/2 szklanki wody. Takie rozwiązanie to ekspresowe lekarstwo, które pomoże przywrócić do życia umierający kwiat.

Wlej powstałą mieszankę bananów bezpośrednio do gleby. Możesz również użyć samych skórek od banana.

Zalej skórkę od banana 1 litrem wody i pozwól jej się zaparzyć. Podlewaj swoje kwiaty tym roztworem, a efekty pojawią się naprawdę szybko.

O tym się mówi: IMGW wysłało pilne ostrzeżenia dla mieszkańców Polski. Miliony ludzi otrzymały alert RCB

Zerknij tutaj: Irena Kamińska-Radomska szczerze powiedziała, co myśli na temat stylu Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza dama nie będzie z tych słów zadowolona