Wiele osób po zakupie nowych butów bardzo często wyrzuca małe woreczki, które znajdują się w pudełku. Okazuje się, że to duży błąd. Można je ponownie zastosować i są bardzo przydatne.

Nigdy więcej nie wyrzucaj małych torebek z żelem

Okazuje się, że woreczki te są wypełnione krzemionką, która jest absolutnie niesamowitym środkiem suszącym. Woreczki dodawane do butów czy torebek pochłaniają prawie wszystko. Nie wierzysz? Spróbuj sam! Oto kilka przykładów zastosowania tych woreczków.

1. Szafka na ręczniki. Bez problemu umieścisz je w szafkach z ręcznikami, aby uniknąć nadmiernej wilgoci.

2. Szyby samochodowe. Jeśli włożysz te torby do wnętrza samochodu, na zawsze zapomnisz o zaparowanych szybach. Najlepiej włożyć je do saszetek.

3. Uratuj swój telefon. Jeśli przypadkowo zamoczysz telefon, nadal możesz go uratować. Wystarczy włożyć go do pudełka z torbami z krzemionką

4. Uratuj stare zdjęcia. Z biegiem czasu stare fotografie zaczynają tracić swój wygląd. Włóż 2-3 torebki z krzemionką do pudełka ze zdjęciami i unikniesz tego problemu.

5. Przedłuż żywotność swoich kosmetyków i maszynek do golenia. Tak, torebki z krzemionką są również zdolne do wydłużenia trwałości kosmetyków i maszynek. Wystarczy umieścić kilka tego typu torebek w pudełku z kosmetykami lub maszynkami do golenia.

O tym się mówi: IMGW wysłało pilne ostrzeżenia dla mieszkańców Polski. Miliony ludzi otrzymały alert RCB

Zerknij tutaj: Irena Kamińska-Radomska szczerze powiedziała, co myśli na temat stylu Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza dama nie będzie z tych słów zadowolona