Królowa Elżbieta uczciła wigilię własnego Platynowego Jubileuszu na przyjęciu w Sandringham z członkami lokalnej populacji w Norfolk w Anglii.

Niezwykła i osobista pamiątka

Gdy rozmawiała ze swoimi gośćmi i kroiła nadzwyczajny tort, królowa podpierała się na lasce, która najpierw należała do jej zmarłego męża, księcia Filipa. Królowa korzysta z laski od października 2021 r. (wcześniej nie chodziła z nią publicznie od 2003 r., kiedy dochodziła do siebie po operacji kolana); Książę Filip użył jej w 2013 roku po wyzdrowieniu po operacji brzucha.

„Od razu rozpoznałem tę laskę, ponieważ zawsze była trzymana w garnku przy drzwiach wejściowych. Był to kij księcia i bardzo poruszające, że królowa zaczęła go używać” – Gyles Brandreth, autor książki Philip: The Final Portrait, powiedział Telegraph.

Platinum Jubilee

W swoim przesłaniu z okazji Platynowego Jubileuszu, które królowa Elżbieta zwykła mawiać, że Camilla winna być tytułowana królową, napisała również wzruszająco o swoim zmarłym mężu, który odszedł w kwietniu 2021 roku w wieku 99 lat. „Mam szczęście, że moja rodzina wspierała mnie wytrwale i kochająco” – napisała. „Błogosławiony, że w księciu Filipie miałam partnera, który był chętny do pełnienia roli małżonka i wspaniałomyślnego poświęcenia, które się z tym wiąże. To rola, którą widziałam, jak moja własna matka grała za rządów mojego ojca”.