Nie da się ukryć, że czyszczenie toalety nie jest najprzyjemniejszą czynnością, ale jak wskazuje portal "Interia", nie musi wcale okazać się szczególnym utrapieniem. Istnieje szereg ekologicznych i domowych sposobów zadbania o czystość toalety. Poznajcie szczegóły!

Sok z cytryny i soda oczyszczona

Sok z cytryny świetnie sprawdza się nie tylko jako dodatek do potraw, czy napojów, ale także, jako preparat do czyszczenia toalety. Jest łatwo dostępny, podobnie jak soda oczyszczona. Pozwolą one skutecznie pozbyć się zacieków i plam, a do tego usuną przykry zapah z muszli klozetowej. Soda pozwoli także uporać się z kamieniem, który stanowi idealną pożywkę dla rozwoju bakterii.

Czyszczenie toalety/YouTube @Projekt Natura
Czyszczenie toalety/YouTube @Projekt Natura
Czyszczenie toalety/YouTube @Projekt Natura

Jak to działa? Wystarczy rozsypać po wnętrzu muszli klozytowej sodę, a następnie skropić ją sokiem z cytryny. Całość pozostawiamy na dwie godziny. Po upływie tego czasu wystarczy umyć toaletę szczotką i spłukać wodą.

Sól, ocet i proszek do prania

Dzięki tej mieszance możliwe będzie dokładne wymycie nie tylko muszli, ale także deski klozetowej. Wystarczy dodać do miski po jednej łyżce sol i proszku do prania, dodając do nich trzy łyżki octu. Całość dokładnie mieszamy, do momentu aż wszystkie składniki dobrze się połączą.

Kiedy mieszanka będzie gotowa, należy ją wlać do wnętrza muszli klozetowej i dokładnie wyszczotkuj. Mieszankę można także nałożyć na ściereczkę i dokładnie wyczyścić zewnętrzną część sedesu łącznie z deską. Po wszystkim deską wystarczy wytrzeć do sucha papierowym ręcznikiem i gotowe!

Toaleta/YouTube @Planeta Faktów
Toaleta/YouTube @Planeta Faktów
Toaleta/YouTube @Planeta Faktów

A wy, jakie macie swoje patenty na czyszczenie toalety?

To też może cię zainteresować: Jak chronić kapustę pastą do zębów, aby bielinki i gąsienice na zawsze zapomniały o drodze do grządek. Prosty sposób

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Takiego spotkanie nie było od dawna. Przy jednym stole mogą zasiąść Donald Tusk, Jarosław Kaczyński i prezydent Andrzej Duda. Czy tak się stanie

O tym się mówi: Maryla Rodowicz znowu przechodzi trudne chwile. Sąd wydał decyzję odnośne alimentów od byłego męża