Fiołki można znaleźć w wielu domach. Są to niezwykle popularne kwiaty doniczkowe. Równie często można je znaleźć na parapetach miejskich mieszkań, a także w ogrodach i sadach.

Jak uprawiać i pielęgnować fiołki

Jednak nie każdy wie o sztuczce, dzięki której fiołek otrzyma drugie życie. Otóż te wspaniałe kwiaty należy podlewać... przegotowaną wodą.

Faktem jest, że woda z kranu jest zbyt twarda dla wielu roślin - w tym fiołków. Można to łatwo zauważyć. Wówczas na ziemi może powstawać biały osad.

Ponadto należy pamiętać, że woda z kranu zawiera również dużą ilość pierwiastków, które szkodzą roślinie. Z tego powodu wodę należy zmiękczyć. Jest na to prosty sposób.

Doświadczeni ogrodnicy zalecają podlewanie fiołków przegotowaną wodą, ale nie należy tego mylić z wrzącą wodą.

Sztuczka, o której wiedzą tylko nieliczni

Jak zauważają dobrze poinformowane gospodynie domowe, dodanie pewnej ilości przegotowanej wody do wody osiadłej zmniejszy twardość.

Należy również dodać, że fiołków nie należy zbyt często i obficie podlewać, aby wilgoć nie zatrzymała się w doniczce.

Fiołki należy podlewać dopiero po wyschnięciu ziemi. Przegotowaną, osiadłą wodą.

To też może cię zainteresować: Adam Siewierski z "Sanatorium miłości" zabrał głos w sprawie wyprowadzki żony. Czy jeszcze do niego wróci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Igor Krawczyk źle znosi kontakty z Ewą Krawczyk. Nasiliły się jego kłopoty zdrowotne. Co się mu stało

O tym się mówi: Adriana Kalska dała znać o swoim stanie po zakończeniu związku z Mikołajem Roznerskim. Co opublikowała w sieci