Dla stabilności w rodzinie rośliny są zwykle umieszczane na południowym zachodzie, a dla wzmocnienia sytuacji finansowej - na południowym wschodzie. Jednak ważne jest nie tylko zwrócenie uwagi na obszar umieszczenia, ale także wybór odpowiedniego kwiatu.

Pile

Okrągłe liście tej rośliny przypominają monety. Dlatego uważa się, że pilea przynosi właścicielowi bogactwo i dobrobyt. Roślina nie wymaga specjalnej pielęgnacji - potrzebuje rozproszonego światła i regularnego podlewania.

Piwonie

Uważa się, że piwonie przyciągają szczęście w życiu zawodowym, biznesowym i osobistym. Wpływ tych kolorów zależy od odcienia pąków. Czerwone piwonie rozpalają namiętność między kochankami, a białe kwiaty wnoszą do domu spokój i ciszę, pisze Elle Decoration.

Drzewa cytrusowe

Drzewo cytrynowe, pomarańczowe lub mandarynki przynosi właścicielowi sukces i dobrobyt. Trzeba tylko pamiętać, że takie drzewa najlepiej czują się w ciepłym, dobrze oświetlonym miejscu.

Paproć

Paproć nie jest konkretną rośliną, ale zbiorową nazwą 9000 różnych odmian. Według Feng Shui paproć w domu służy jako rodzaj filtra pochłaniającego ujemną energię. Wiele paproci oczyszcza powietrze z kurzu i zanieczyszczeń.

Spathiphyllum

Spathiphyllum jest popularnie nazywane kobiecym szczęściem. Według legendy, jeśli otoczysz roślinę uwagą i troską, przyniesie to szczęście w miłości i życiu rodzinnym.

Nawet rośliny wodne można uprawiać w domu. Wśród nich są hiacynt, kalie, lilie wodne i cyperus. Trzeba jednak pamiętać, że wymagają one pewnych zasad w opiece.

To też może cię zainteresować: Adam Siewierski z "Sanatorium miłości" zabrał głos w sprawie wyprowadzki żony. Czy jeszcze do niego wróci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Igor Krawczyk źle znosi kontakty z Ewą Krawczyk. Nasiliły się jego kłopoty zdrowotne. Co się mu stało

O tym się mówi: Adriana Kalska dała znać o swoim stanie po zakończeniu związku z Mikołajem Roznerskim. Co opublikowała w sieci