Portal Lemurov.net opowiedział historię bezdomnego psa, któremu w końcu się poszczęściło. Berta spotkała życzliwych ludzi.

Bezdomny pies prosił ludzi o pomoc

Berta to kundel o miękkich, kręconych włosach i puszystym ogonie. Każdego dnia czekała na dobrego człowieka, który ógłby poratować ją resztkami jedzenia.

Bezdomne zwierzęta nie były jednak mile widziane na ulicach miast. Uważano, że wyrzucanie jedzenia do kosza jest bardziej poprawne niż karmienie bezpańskich psów.

fot. youtube
fot. youtube
fot. youtube

Berta była bardzo wdzięczna za wszelką pomoc. Chętnie przytulała ludzi, którzy jej pomagali. Sesje czułości mogły trwać godzinami. Berta jest prawdziwym pieszczochem.

Pewnego dnia Berta poznała dziewczynę, która chciała się nią zaopiekować. Berta nie chciała jednak wejść do jej bloku, dlatego każdego dnia dziewczyna karmiła ją na ulicy i bawiła się z nią.

fot. youtube
fot.youtube
fot. youtube

Pewnego ranka Berta głośnym szczekaniem oznajmiła dziewczynie swoje niezadowolenie. Gdy dziewczyna ją zobaczyła, była przerażona. Pies wyglądał na kompletnie nieszczęśliwego. Jej mokre futro było całe w śniżkach i lodzie, a sama Berta stała po kostki w lodowatej kałuży.

Dziewczyna zdała sobie sprawę, że nie może już zostawić psiaka na ulicy. Próbowała przekonać Bertę, by ta weszła do jej bloku.

Berta bacznie obserwowała swojego dobroczyńcę, jakby czekała, aż wreszcie zostanie zaproszona do mieszkania. Wystarczyło, że dziewczyna wskazała drzwi. Kundel radośnie wśliznął się do środka i spokojnie usiadł na dywaniku pod drzwiami upragnionego mieszkania.

Berta bardzo się starała zadowolić matkę dziewczyny, bezbłędnie wykonała prostą sztuczkę „daj mi łapę”. W nagrodę pies zażądał czułości, zamykając oczy z rozkoszy, gdy został podrapany za uszami.

fot. youtube
fot. youtube
fot. youtube

Tym razem, wyczerpana pieszczotami i ciepłem, Berta nawet nie sięgnęła do miski pełnej jedzenia. Wytarto ją do sucha ze śniegu i brudu i pozwolono usiąść na sofie przykrytej kocem. Zmęczony i całkowicie szczęśliwy pies zasnął, przytulając się do pierwszej zabawki w swoim życiu.

To też może cię zainteresować: Adam Siewierski z "Sanatorium miłości" zabrał głos w sprawie wyprowadzki żony. Czy jeszcze do niego wróci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Igor Krawczyk źle znosi kontakty z Ewą Krawczyk. Nasiliły się jego kłopoty zdrowotne. Co się mu stało

O tym się mówi: Adriana Kalska dała znać o swoim stanie po zakończeniu związku z Mikołajem Roznerskim. Co opublikowała w sieci