Mama i tata rozwiedli się bardzo wcześnie, byłam wtedy jeszcze mała. Ojca w ogóle nie pamiętam. Gdy miałam zaledwie 5 lat przeprowadziliśmy się do babci i całe moje dzieciństwo byłam pod jej opieką.

Jako osoba moja babcia była bardzo niemiła. Kiedy inni tęsknią za dzieciństwem, ja nawet nie chcę o tym myśleć. Było do niczego. Nie było pomocy mojej matki i nie było dokąd uciekać.

Musiałem wytrzymać. Babcia próbowała rozkazywać mnie i mamie, żeby wszystko było tak, jak chciała. I tak żyliśmy kilkanaście lat. Publicznie oczywiście udawaliśmy, że u nas wszystko jest w porządku.

Kiedy byłam w piątej klasie, matka wyszła po raz drugi za mąż. Rok później zabrała mie do domu ojczyma. Natalię. Nie szczególnie mnie kochał, ale traktował mnie dobrze. Po mieszkaniu z babcią, z którą były same nieporozumienia, życie z ojczymem było jak w niebie.

Od tego czasu nie mamy częstego kontaktu z babcią. Tylko czasem do niej dzwonię, by spytać czy wszytsko jest w porządku.

Teraz mam ukochanego mężczyznę i małe dziecko. Kocham moją rodzinę i nie chcę by panowała w naszym domu tak negatywna atmosfera jak u babci. Wraz z mężem postanowiliśmy kupić mieszkanie na kredyt w innym mieście.

Babcia w zeszłym roku skończyła 80 lat. Wcześniej sama wykonywała prace domowe, ale ostatnio nie czuje się najlepiej. Babcia jest wykończona, nie może nawet wyjść na zewnątrz, nie mówiąc już o gotowaniu jedzenia.

Babcia potrzebuje opieki, a wszyscy krewni chcą mnie obarczyć tym obowiązkiem. Tak, wychowywała mnie, karmiła, uczyła. I wygląda na to, że teraz moja kolej, by się jej odpłacić.

Ale ja nie chcę! Nie kochała mnie przez całe dzieciństwo. Udało mi się pozbyć tej urazy za jej zachowanie i stosunek do mnie, ale nie mogę tego całkowicie wybaczyć. Jednocześnie mam jednak poczucie winy, rozumiem, że muszę pomóc staruszce.

Dobrym rozwiązaniem byłoby znalezienie pielęgniarki, ale nie mam teraz na to środków. Mam dziecko i pożyczkę, a ja głównie zajmuje się macierzyństwem i pracuję dorywczo. Niewiele zarabiam.

Co zrobić? Czy jestem zobowiązana do opieki nad babcią?

To też może cię zainteresować: Adam Siewierski z "Sanatorium miłości" zabrał głos w sprawie wyprowadzki żony. Czy jeszcze do niego wróci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Igor Krawczyk źle znosi kontakty z Ewą Krawczyk. Nasiliły się jego kłopoty zdrowotne. Co się mu stało

O tym się mówi: Adriana Kalska dała znać o swoim stanie po zakończeniu związku z Mikołajem Roznerskim. Co opublikowała w sieci