Ale w tym przypadku nie trzeba od razu kupować nowych tekstyliów - możesz spróbować przywrócić zasłonom utraconą biel. Eksperci nazwali najskuteczniejsze sposoby wybielania tiulu.

Soda

Jeden z najlepszych sposobów na wybielenie tiulu z szarości. Aby to zrobić, rozpuść dwie łyżki sody i dowolny proszek do prania w ciepłej wodzie. Nie powinno być żadnych nierozpuszczonych ziaren. Następnie moczyć zasłony w wodzie na 30-40 minut. Wyciśnij i upierz.

Sól

Zwykła sól kuchenna to dobry środek na pozbycie się tłustych plam i przywrócenie bieli tekstyliom – pisze portal dom.mail.ru. Do dziesięciu litrów podgrzanej wody dodać pół szklanki proszku do prania i soli, wymieszać. Namocz tiul w roztworze na 12-14 godzin. Następnie delikatnie wykręć i upierz w zalecanym trybie.

Chlorek amonu

Rozcieńczyć butelkę (125 ml) amoniaku w misce z 10 litrami wody i dokładnie wymieszać. Zanurz zasłony w płynie i pozostaw na 12-24 godziny. Następnie dobrze spłucz i wypierz.

Niebieski

Ten specjalny barwnik można kupić w dowolnym sklepie z narzędziami. Nakrętkę produktu można rozcieńczyć dziesięcioma litrami wody, a umyte i wypłukane zasłony opuścić do niebieskiej wody. Pozostaw je tam na 10-15 minut, a następnie spłucz i osusz.

Skrobia

Biel tkaniny można również przywrócić za pomocą proszku skrobiowego. Aby to zrobić, rozcieńczyć szklankę skrobi w szklance wody, dokładnie mieszając, aż znikną wszystkie grudki. Dodaj płyn do miski z 5-6 litrami ciepłej wody, następnie wymieszaj. Zanurz zasłony w roztworze, pozostaw na 6 godzin. Następnie lekko wykręcić i wysuszyć.

Mydło do prania

Do wybielania najlepiej nadają się nie białe kostki, ale zwykłe ciemne mydło do prania o zawartości tłuszczu 72% też będzie dobre. Przepis na obróbkę delikatnych tkanin jest dość prosty.

Zetrzyj kostkę mydła na grubej tarce.

Szklankę wiórków zalać trzema litrami wrzącej wody i mieszać do całkowitego rozpuszczenia.

Dodaj 4-5 litrów zimnej wody, ponownie wymieszaj.

Zasłonę namoczyć w mieszance, a następnie pozostawić na 12-15 godzin.

Opłucz i wypierz jak zwykle.

To też może cię zainteresować: Adam Siewierski z "Sanatorium miłości" zabrał głos w sprawie wyprowadzki żony. Czy jeszcze do niego wróci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Igor Krawczyk źle znosi kontakty z Ewą Krawczyk. Nasiliły się jego kłopoty zdrowotne. Co się mu stało

O tym się mówi: Adriana Kalska dała znać o swoim stanie po zakończeniu związku z Mikołajem Roznerskim. Co opublikowała w sieci