Cebula, zwykle uważana za skromną podstawę kuchenną, może mieć inne przeznaczenie niż przeciętne dodawanie smaku do naszego posiłku. Może to zabrzmieć zaskakująco, ale sok z cebuli to również domowy specyfik na wypadanie włosów.

Włoski na brwiach lubią wypadać i się wycierać. Sok z cebuli z dodatkiem cytryny naturalnie wspomoże w regeneracji

Sok cebulowy jest bogaty w siarkę, selen, minerały i witaminy. Te składniki są fundamentalne dla wzrostu włosów i wspomagają włosy brwiowe we wzroście. Tkanki kolagenowe są niezbędne do właściwego wzrostu brwi, a siarka wspomaga wytwarzanie tych tkanek.

Intensywnego zapachu soku z cebuli można uniknąć, podając soku z cytryny. Najlepiej używać soku co drugi dzień, aby uzyskać maksymalne efekty.

Możesz zrobić sok, siekając cebulę i mieszając w mikserze. Sok z cebuli należy następnie nałożyć na brwi bez rozlewania, ponieważ może to poparzyć oczy. Możesz trzymać go przez godzinę, a następnie usunąć wacikiem nasączonym sokiem z cytryny, co pomoże pozbyć się zapachu.

Zastosowanie i sposób przygotowania

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Olga Smile (@olgasmilecom)

*Posiekaj cebulę na drobne kawałki
*Zrób pastę za pomocą robota kuchennego
*Oddziel miąższ i sok cienką ściereczką muślinową lub sitkiem do herbaty
*Za pomocą wacików lub końcówki patyczka do uszu nałóż na brwi
*Pozostaw na minimum 30 minut
*Wytrzyj go bawełnianym wacikiem zamoczonym w wodzie z cytryną, aby zlikwidować zapach surowej cebuli.

Odrobina cierpliwości i konsekwencji wystarczy, aby odzyskać braki w kształcie brwi, których włoski się przerzedziły!

O tym się mówi: Pan Krzysztof jest bohaterem nagrania, które od lat bije rekordy popularności. Opowiedział, jak zmieniło się jego życie

Zerknij: Marta Manowska potwierdza. Udało jej się znaleźć uczucie w programie "Rolnik szuka żony". Kto jest jej wybrankiem