Jeszcze jakiś czas temu plastik stosowano w kontekście pochówków wyłącznie w celu wybudowania tymczasowego nagrobka, zanim osoba zamawiająca nagrobek nie zleciła budowy docelowej konstrukcji z kamienia.

Czy plastikowy nagrobek bardzo sie różni wyglądem od tradycyjnego?

Jednak od paru lat technologia mocno się rozwinęła, a osoby zajmujące się projektowaniem nagrobków także włożyli w to swoje przysłowiowe trzy grosze. Nagrobek wykonany z plastiku można w każdej chwili zamówić nawet w Internecie.

Najtańsza wersja kosztować może około 500 złotych, a w cenie 1000 złotych możemy liczyć na całkiem dobrej jakości nagrobek wyglądający solidnie i porządnie. Polacy jednak wciąż wolą tradycyjne, ciężkie nagrobki z grubego kawałka granitu i nie tylko. Jednak przyzwyczajenie to z czasem zaczęło ulegać zmianie, o czym świadczy coraz większa ilość zamówień na nagrobki wykonane z plastiku.

Jedynie patrząc z bliska można zobaczyć, że nagrobek jest wykonany z ABS, a nie z kamienia, gdyż obie wersje wyglądają bardzo podobnie w pierwszej chwili.

Plastikowy nagrobek powstaje z tworzywa typu ABS, który pozwala na uzyskanie dowolnego kształtu i formy. Taki nagrobek nie jest również wrażliwy na warunki atmosferyczne, jak słońce, mrozy, wysokie temperatury, czy wilgoć. Jest również dość twardy - nie tak wytrzymały, jak kamień, jednak stanowi poważną konkurencję dla wersji granitowej, czy z innego kamienia.

Istnieją także nagrobki wykonane z kwarcu lub cynku, które także stają się coraz popularniejsze.

Czy branża kamieniarska powinna martwic się o swoją pozycję w branży?

O tym się mówi: Z życia wzięte. Niewiarygodny błąd lekarzy. Córka seniorki w ostatniej chwili zauważyła pomyłkę

Zerknij: Aleksandra Kwaśniewska szczerze opowiedziała o swoim związku. Córka byłego prezydenta zna receptę na udane małżeństwo

Nie przegap też tego: Lech Wałęsa zaskoczył wszystkich wyznaniem dotyczącym swojego małżeństwa. Mało kto się tego spodziewał