Przez około sześć miesięcy Boom Star będzie jedną z najjaśniejszych na niebie, po czym stopniowo ciemnieje, powracając do swojej normalnej jasności po około dwóch do trzech latach. Po raz pierwszy naukowcy przewidzieli narodziny nowej gwiazdy, a astronomowie w Wielkiej Brytanii powiedzieli, że będzie to fascynujące i ważne wydarzenie, które prawdopodobnie wywoła wyścig, który jako pierwszy zarejestruje to zjawisko.

Czy biblijny Mesjasz nadchodzi?

Na to wychodzi, gdy przeczytamy o Gwieździe z Jakuba w przepowiedni Balaama - Widzę go, lecz jeszcze nie teraz, dostrzegam go, ale nie z bliska: wschodzi Gwiazda z Jakuba, a z Izraela podnosi się berło. Ono to zmiażdży skronie Moabu, a także czaszki wszystkich synów Seta.

W 2022 roku odbędzie się spektakularny pokaz nieba. Dwie gwiazdy połączą się w jedną, wypychając nadmiar gazu w eksplozję znaną jako czerwona nowa. Przy jasności 2mag będzie tak jasna jak Polaris na niebie, a jasność tuż za Syriuszem i Vegą. Zderzenie w gwiazdozbiorze Łabędzia będzie widoczne nawet przez sześć miesięcy.

To imponujące. Co bardziej imponujące: nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie przewidzieć nowej. Ale Lawrence Molnar, profesor astronomii i fizyki w Calvin College, był w stanie znaleźć parę dziwnie zachowujących się gwiazd, wskazujących na to, co może się wydarzyć. Obiekty, nazwane KIC 9832227, są obecnie kontaktowymi plikami binarnymi.

Kontakt binarny odnosi się do dwóch obiektów, które są tak blisko, że się stykają. Obiekt został odkryty przez Keplera. Oczekiwanym wynikiem jest fuzja dwóch gwiazd, która da niezły show. Ponieważ obie są gwiazdami o małej masie, oczekiwana temperatura jest niska, a Molnar nazywa ją „czerwoną nową”.

O tym się mówi: Jarosław Bieniuk pokazał, jak wygląda miejsce ostatniego spoczynku Anny Przybylskiej. To chwyta za serce

Nie przegap: Przykry incydent podczas spotkania z królową Elżbietą II. 6-latka wręczyła monarsze kwiaty, a po chwili płacze. Co się stało

Zerknij: Elżbieta Jaworowicz zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. "Żałuję. Myślę, że moje życie lepiej by wyglądało"