Prawdziwa gratka dla zapalonych kolekcjonerów monet i tych, którzy mogą sporo na nich zarobić. Media obiegła informacja, która z pewnością zainteresuje wszystkich posiadaczy starych monet z czasów PRL, jak i tych współczesnych.

Gdy moneta jednozłotowa spełni pewien warunek, można na niej sporo zyskać

W sieci krąży wiele propozycji i transakcji do zawarcia dotyczących wszelkiego rodzaju banknotów i monet, które jedynie z pozoru są całkowicie bezwartościowymi starociami. Okazuje się bowiem, że wystarczy jeden mały detal, aby banknot, albo moneta stały się obiektem pożądania kolekcjonerów, którzy są gotowi zapłacić mnóstwo pieniędzy, aby je zdobyć. Może to być specyficzny błąd w druku widoczny na banknocie, charakterystyczne błędy podczas wybijania monet, a także niewielka ilość w sztukach banknotów i monet wypuszczonych swego czasu do obiegu.

Czy współczesna moneta jednozłotowa, która aktualnie znajduje się w obiegu może być warta nawet 1500 zł? Okazuje się, że w internecie krąży wiele ofert świadczących o tym, że banknot lub moneta mogą kosztować znacznie więcej, niż wskazuje ich wartość nominalna. Jak podaje portal “Lelum”, aktualnie ogromną popularnością cieszy się moneta jednozłotowa, która wybita została w 2010 roku.

źródło: YouTube/Zakapior PRL

Według szacunków powstało ich około 3 miliony, więc obecnie warta jest około 10,50 zł. Eksperci jednak prognozują, że niebawem jej wartość może wzrosnąć nawet do 1500 zł. To świadczy o tym, że opłaca się obejrzeć wszystkie monety, jakie aktualnie posiadamy w domu.