Temat przyszłości naszego świata od zawsze nurtuje wielu ludzi. Niezależnie od tego, w jakich czasach się znajdujemy, jaka historia łączy nas z teraźniejszością i przeszłością, wciąż poszukujemy odpowiedzi na pytanie co nas czeka.

Przyszłość na 2022 rok przewidziano już w 1923 roku?

W programie śniadaniowym "Pytanie na Śniadanie" emitowanym 22 czerwca bieżącego roku poruszony został bardzo ciekawy temat. Otóż w egzemplarzu “Ilustrowanego Kuriera Codziennego”, z piątku 9 lutego 1923 roku pojawił się artykuł pod tytułem “Jak będzie wyglądał świat w roku 2022?”

Z jego treści wynika, że pytanie to zostało zadane przez jednego z amerykańskich dziennikarzy kilku osobom pracującym w różnych obszarach i dziedzinach gospodarczych. Okazuje się, że rozmówcy byli w stanie przewidzieć to, co dla nas – ludzi współczesnych jest już od dawna czymś normalnym, albo czymś nad czym się nie zastanawiamy.

Przykładem jest pan Griffith, prężnie działający w świecie kinematografu, który stwierdził, że w 2022 roku książki, oraz gazety nie będą już więcej drukowane, publikowane będą natomiast na kinematograficzny ekranie.

Na temat edukacji powiedział, że odbywać się ona będzie za pomocą ekranu, a także powstaną szkoły w postaci kina i biblioteki w postaci kina. Inżynier Walter N. Polakow natomiast stwierdził, że będziemy korzystać w 2020 roku z radioaktywnej energii promieni słonecznych. Panna Margaret Sanger, która promowała ruch kontrolowanego przetwarzania się przewidziała kontrolę generacji ludzkiej, która stanie się częścią edukacji kobiet.

Jak przewidywała, zaowocuje to większym rozwojem intelektualnym kobiet, a co za tym idzie większym szczęściem małżeńskim, a miesiąc miodowy według jej przewidywań trwać miał kilka lat co oznacza, że zanim pojawią się dzieci małżonkowie będą mieli kilka lat dla siebie.

źródło: TVP

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Arnold Boczek i Marian Paździoch ponownie na antenie Polsatu? Nowy sezon serialu "Świat według Kiepskich"

Zerknij: Do czego służy niewielka kieszonka w jeansach. Mało kto wie, że spełniała ważną rolę