Niedziela 22. listopada przyniesie Mazowszu duże, a nawet całkowite zachmurzenie. Południowo-zachodni i zachodni umiarkowany, a momentami porywisty wiatr późnym popołudniem rozgoni nieco chmur na północno-zachodnim krańcu województwa i zobaczymy tam nieco przejaśnień. Chmury, choć gęste, nie przyniosą dużo opadów- deszcz wystąpi miejscami i okresowo i będzie słaby. Słupki rtęci wskażą od 4 do 6 st. C.

Noc z niedzieli na poniedziałek także będzie bardzo pochmurna, gdzieniegdzie wystąpią większe przejaśnienia. Synoptycy zapowiadają przelotny deszcz oraz temperaturę w granicach 2-4 stopnie C. Wiatr zmieni swój kierunek i powieje z południowego zachodu oraz zachodu. Powiewy będą umiarkowane, momentami porywiste.

Pogoda dla kraju

W niedzielę południe Polski znajdzie się pod wpływem układu wyżowego, dzięki któremu będzie można cieszyć się tam ładną aurą. W ciągu dnia znad północnej i centralnej Polski napłynie na południe zatoka niżowa przynosząc ze sobą całkowite zachmurzenie i deszcz.

Front będzie migrował w kierunku północnym, synoptycy zapowiadają, że dzięki temu północna część Polski będzie mogła liczyć na spore przejaśnienie. Rozpogodzi się dzięki jednorodnej, chłodnej masie polarnomorskieog powietrza.

Termometry w całej Polsce pokażą 2-8 st. C. Wartości z dolnego pułapu zobaczą mieszkańcy południowo-wschodniej części kraju, nieco wyższe z zachodniej części, najcieplej zaś będzie na wybrzeżu i Dolnym Śląsku- zapowiada portal wawalove.pl.

"Życie" przypomina: Podsumowanie dwóch lat prezydentury Trzaskowskiego. Dwa razy więcej miejsc w żłobkach, rozbudowane metro


O tym pisaliśmy ostatnio: Byly prezydent Polski w szpitalu. Potwierdzono u niego zarażenie COVID-19


To może Cię zainteresować: Naruszenie ochrony danych osobowych w jednym ze stołecznych uniwersytetów. Wyciekły dane personalne studentów i pracowników