Wielu Polaków zaciekawiły dalsze wydarzenia na scenie politycznej po tym, jak Donald Tusk z hukiem wrócił na "stare śmieci" prosto z Brukseli. Każdy zainteresowany tematem zastanawia się, jak zostanie przyjęty były premier Polski, który na arenie europejskiej tak mocno zabiegał o wdrożenie sankcji wobec nieposłusznej Brukseli Polski.

Współpraca Trzaskowski - Tusk, oraz walka z niezaszczepionymi

Rafał Trzaskowski podczas rozmowy z "Super Expressem" odpowiedział na kilka nurtujących wielu ludzi pytań. W dobie wprowadzania sanitarnych środków separujących od siebie osoby zaszczepione i niezaszczepione, cieniem się kładzie nadawanie przywilejów tym, którzy poddali się procederowi zwanemu narodowym programem szczepień.

"Super Express" zapytał Rafała Trzaskowskiego o przedsięwzięcie Campus Polska Przyszłości. Jest to wydarzenie skierowane w stronę młodych i aktywnych obywateli, którym leży na sercu przyszłość naszego kraju.

Okazuje się, że wstęp na Campus Polska Przyszłości mają mieć wyłącznie osoby, które wzięły udział w procederze narodowego programu szczepień. Rafał Trzaskowski zapytany o poglądy na temat wprowadzenia modelu francuskiego przymuszania do szczepień lub oficjalnego wprowadzenia obowiązku przyjęcia preparatu, stwierdził stanowczo, że o zmuszaniu nie ma mowy, bo to nie wyjdzie, ale popiera różnicowanie i odbieranie osobom zaszczepionym prawa do korzystania z dóbr infrastruktury, czy prawa wstępu do różnych ważnych w codziennym życiu miejsc, jak sklep, czy bank.

Tabloid zapytał także prezydenta Warszawy o jego plany na współpracę z Donaldem Tuskiem, gdyż wielu Polaków podążyło za byłym premierem po jego powrocie, odwracając się jednocześnie od Trzaskowskiego.

Ten stwierdził, że będzie wspierał Donalda Tuska w dążeniu do wzmacniania Platformy Obywatelskiej, gdyż jest najbardziej doświadczonym politykiem, jednak będzie musiał do swojej taktyki dołożyć też serce i duszę - (...) Donald Tusk jest najbardziej z nas doświadczonym politykiem, mistrzem twardej gry i sprawczości, ale partie potrzebują nie tylko sprawnej ręki lidera, ale także duszy i serca, które przekładają się później na inspirowanie wyborców, tworzenia nowych idei, patrzenie w przyszłość. Zamierzam na partnerskich warunkach wspierać przewodniczącego mojej partii w tej arcytrudnej misji. (...)

Co o tym sądzicie?

Zerknij: Kolejna seniorka dała się nabrać oszustom. Nową metodą złodzieje wyłudzili od 83-latki wszystkie oszczędności

O tym pisaliśmy: Zegarek pomoże rozszyfrować wiadomości od aniołów. W jaki sposób