Media społecznościowe są idealnym źródłem informacji i ciekawostek na temat znanych i rozpoznawalnych ludzi. Osoby publiczne także osobiście umieszczają wszelkie fotorelacje z życia zawodowego i prywatnego. Donald Tusk także doczekał sie publikacji bardzo ciekawej archiwalnej fotografii, którą na mediach społecznościowych umieścił wiceprezydent miasta Gdańsk Piotr Borawski.

18-letni Donald Tusk był rozczochranym handlarzem?

Wiceprezydent Gdańska Piotr Borawski opublikował na mediach społecznościowych archiwalną fotografię autorstwa Zbigniewa Kosycarza, na której widać 18-letniego Donalda Tuska. Nie byłoby w tym nic interesującego, gdyby nie fakt, w jakich okolicznościach i w jakim miejscu zdjęcie zostało zrobione.

Okazuje się bowiem, że nastoletni Donald zajmował sie handlem na sławnym Jarmarku Dominikańskim. Zdjęcie zrobiono w 1975 roku, gdy na owym jarmarku panowała handlowa gorączka, a towarem było dosłownie wszystko. Obowiązywały wówczas zasady wolnego handlu, bez konieczności uzyskania pozwoleń, certyfikatów i innych urzędowych dokumentów ograniczających możliwość sprzedaży.

Handlowano tam wtedy wszystkim. Wszystko można było sprzedać i kupić, co widać na zdjęciu, jakie wiceprezydent Gdańska umieścił na swoim twitterowym koncie.

Na zdjęciu widać, że Donald wraz z resztą młodych ludzi handlował tego dnia różnościami od bibelotów, przez urządzenia i obrazki, po używane szkolne podręczniki. Stary telefon tarczowy, którego nie zna współczesna młodzież, żelazko, wazony, zabawki i mnóstwo książek. Jarmark Dominikański był także dla przyszłego premiera Polski ciekawą lekcją z gospodarki rynkowej.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Syn Mariana Banasia zabrał głos w sprawie zatrzymania. "To była pokazówka". Jak się tłumaczy

Zerknij tutaj: Maja Bohosiewicz zdobyła się na odważne wyznanie. Fani nie spodziewali się po niej takiej przypadłości. Z czym zmaga się aktorka