Kobieta, która poszła do lekarza po dwóch miesiącach kaszlu, była zszokowana, gdy medycy odkryli, że jej serce znajduje się po niewłaściwej stronie klatki piersiowej. Claire Mack, lat 19, z Chicago, USA, skaleczyła się drutem kolczastym i w czerwcu musiała udać się do szpitala na zastrzyk przeciw tężcowi i pomyślała, że ​​zapyta lekarzy o uporczywy kaszel, którego doświadczała.

Szokująca diagnoza

źródło: YouTube/CNN

Skończyło się na prześwietleniu klatki piersiowej, które ujawniło szokujące wyniki. Nastolatce powiedziano, że cierpi na infekcję płuc. Ale lekarze ujawnili też coś niezwykłego w jej sercu. „[Lekarz] powiedział mi:„ OK, to trochę dziwne, ale czy wiesz, że twoje serce znajduje się po prawej stronie klatki piersiowej, a nie po lewej?” „Byłam tak zdezorientowana i zaczęłam się śmiać, ponieważ szczerze w to nie wierzyłam.

„Lekarz wyjaśnił, że nazywa się to dekstrokardią i powininnam poinformować lekarza pierwszego kontaktu o moim stanie. „Ciągle powtarzałam: 'Co, mówisz poważnie?' – Szczerze mówiąc byłam w szoku i byłam bardzo zdezorientowana, że nie wiedziałam, zanim skończyłam 19 lat.”

Dextrocardia jest rzadkim schorzeniem występującym przy urodzeniu, w którym serce skierowane jest raczej na prawą stronę klatki piersiowej niż na lewą. Mniej niż jeden procent ogólnej populacji rodzi się z tą chorobą, a Claire powiedziała, że ​​jej rodzice również byli „w szoku i bardzo zdezorientowani”.

„Mój tata był naprawdę przerażona, a mama uznała, że ​​to zabawne, że nie dowiedziałam się do tej pory” – powiedziała. „Nigdy nie miałam prześwietlenia klatki piersiowej, więc nie było możliwości dowiedzenia się, że moje serce jest odwrócone.

„Mój lekarz pierwszego kontaktu przeprowadził ze mną badanie kontrolne i powiedział, że moje serce bije głośniej po prawej stronie – ale oczywiście nie ma możliwości zdiagnozowania dekstrokardii na podstawie tego samego”.

Po postawieniu diagnozy Claire zabrała się do TikTok, aby podzielić się swoimi doświadczeniami, a jej post został wyświetlony ponad 2,9 miliona razy i otrzymał ponad 400 000 polubień. Wielu użytkowników mediów społecznościowych kwestionowało, jak lekarze przeoczyli fakt, że jej serce znajdowało się po niewłaściwej stronie klatki piersiowej. Dextrokardia zwykle nie zagraża życiu, a Claire nie potrzebuje obecnie żadnych badań lekarskich, ale po prostu będzie żyła z sercem po złej stronie.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Św. pamięci Paweł Królikowski doczekał się pomnika. Poruszający widok

Zerknij: Doda ujawniła, że przeżywała naprawdę koszmarne chwile w życiu prywatnym. Wiadomo co się działo z popularną piosenkarką w ostatnim czasie