Teraz potrzebują składników odżywczych bardziej niż kiedykolwiek. Obecnie konsumpcja składników odżywczych jest najbardziej intensywna. Rośliny nadal aktywnie rosną, zwiększając aparat liściowy. Pojawiają się również pąki i rozpoczyna się aktywne kwitnienie, po którym rozpocznie się tworzenie zalążków i wzrost owoców.

Już teraz możemy pomóc naszym roślinom poprzez nawożenie korzeni. Może to być opatrunek z nawozami mineralnymi. Jest szybki, łatwy, wydajny.

Ale nie mniej skuteczny będzie nawóz organiczny, który można zrobić własnymi rękami z naturalnych składników.

Receptura zawiera składniki, które w pełni dostarczą Twoim roślinom tak podstawowych makroelementów jak azot, potas, wapń i inne pierwiastki śladowe.

Przepis na zrobienie 200 litrów naparu. Ale zawsze możesz przygotować wymaganą dawkę dla swoich roślin według tego przepisu, proporcjonalnie zmniejszając liczbę składników.

Przygotowanie

Wsyp jedną trzecią pokrzywy do 200-litrowej beczki, dodaj wiadro dziewanny lub świeżego obornika kurzego, 2 łopaty popiołu, 2 kg drożdży. Dodatkowo dodaj 3 litry serum. Dobrze wymieszaj. Pojemnik z naparem powinien znajdować się w takim miejscu, aby przez co najmniej pół dnia docierało do niego światło słoneczne. Aby drożdże mogły działać. Czekamy 2 tygodnie.

Podanie

Powstałą kompozycję rozcieńcza się wodą w stosunku 1:10 (litrowy słoik na wiadro) i wylewa pod korzeń rośliny raz na 7-10 dni.

Oto taki doskonały naturalny nawóz do pomidorów i innych warzyw bez chemii.

Po takim nakarmieniu pomidory będą zdrowe, mocne, a zbiory sprawią przyjemność.

Co sądzicie o takiej mieszance?

O tym się mówi: Znane są już przyczyny odejścia Jerzego Janeczka. Nie pomogło mu nawet lekarstwo, które wówczas miał ze sobą. Co się stało

Zerknij też tutaj: Potwierdzono obecność wariantu Lambda w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia odnotowało pierwsze trzy przypadki. Wiadomo czym się różni od reszty

Nie przegap: Czy to kolejna, duża wpadka w programie „Pytanie na śniadanie”? Widzowie byli mocno zniesmaczeni poruszonym tematem