Na portalu Popularne pojawił się artykuł napisany dzięki opowieści pewnej starszej kobiety, pani Wioletty. Jest ona osobą wierzącą i chciała również wychować swoją córkę w wierze katolickiej. Jednak, gdy dziewczyna dorosła wybrała własną drogę i została hipiską.

Pewna kobieta wzięła udział w chrzcie humanistycznym

Córka starszej kobiety kilka miesięcy temu urodziła dziecko. Z tej okazji urządziła dziewczynce chrzest humanistyczny, na który oczywiście zaprosiła swoją mamę.

Kobieta nie zrozumiała dokładnie, czym jest chrzest humanistyczny. Stwierdziła, że pewnie jest to normalny chrzest, a humanizm jedynie podkreśla fakt pojawienia się nowego człowieka.

Chrzest/Youtube @Archdiocese of Brisbane
Chrzest/Youtube @Archdiocese of Brisbane

Pani Wioletta z ekscytacją przygotowywała się na uroczystość. Była dumna, że jej córka miała jednak zamiar ochrzcić jej jedyną wnusię. Ku jej zaskoczeni, wydarzenie nie wyglądało tak, jak tradycyjny chrzest.

Po przyjściu na miejsce kobieta zobaczyła masę gości ubranych w hipisowkim stylu - w zwiewne ubrania i bez butów. Na miejscu nie było również księdza.

Nie spodziewała się, jak wygląda taka ceremonia

Cała uroczystość wyglądała zdaniem pani Wioletty jak słowiański rytuał na cześć żywiołów. Zgromadzeni ustawili się w kole i wygłaszali kilka słów na cześć nowonarodzonego dziecka, a po tym posadzili drzewo – jako symbol życia.

Niemowlak. Źródło: youtube.com
Niemowlak. Źródło: youtube.com
Niemowlak. Źródło: youtube.com

Pani Wioletta była przerażona. Jest przekonana, że teraz jej wnuczka jest skazana na wieczne potępienie i trafi do piekła. Kobieta wpadła nawet na pomysł, by ochrzcić dziewczynkę po kryjomu w katolickim kościele. Oczywiście tamtejszy proboszcz wybił jej ten pomysł z głowy.

Starsza kobieta wciąż jednak martwi się o duchowość swojej wnuczki. Myślicie, że ma powody do niepokoju? W końcu dziewczynka w przyszłości sama będzie mogła zdecydować, czy chce zostać chrześcijanką.

Przerwała kwarantannę, by udać się na chrzest wnuka. Źródło: YouTube
Przerwała kwarantannę, by udać się na chrzest wnuka. Źródło: YouTube
Przerwała kwarantannę, by udać się na chrzest wnuka. Źródło: YouTube

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZCHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO