Historia pana Marka Bartosa jest niezwykle przejmująca. Mężczyzna jest niepełnosprawny, a do poruszania się potrzebuje wózka inwalidzkiego. Jego stan spowodowany jest wypadkiem na motocyklu, do którego doszło 20 lat temu.

Portal Goniec zauważa, że dotychczas mężczyzna starał się prowadzić normalne życie. 2021 rok przyniósł jednak przykre niespodzianki – pan Marek zwichnął biodro, a na jego ciele pojawiła się odleżyna. Mężczyzna był hospitalizowany, nie mógł jednak przewidzieć, co go tam czeka.

Pan Marek. Źródło: Youtube Uwaga! TVN
Pan Marek. Źródło: Youtube Uwaga! TVN

Pan Marek opowiedział historię ze szpitala

Dziś mężczyzna jest bardzo chudy i odwodniony, rana wygląda jeszcze gorzej, wyszła mu kość biodrowa. Jego przeżycia pokazano w programie Uwaga! TVN.

Pan Marek Bartos na co dzień mieszka z rodzicami. Jego tata jest niepełnosprawny, a mama schorowana. Wcześniej mężczyzna pracował, ale gdy zaczął cierpieć na zapalenie stawu, trafił na oddział chirurgii w szpitalu w Opocznie. Miał zostać przyjęty do kliniki ortopedycznej w Otwocku, jednak musiał poczekać na swoją kolej.

Niestety, jego stan pogarszał się. Odleżyna wyglądała coraz gorzej, pojawił się ropień. Mężczyzna opowiada, że „gnił żywcem”. Nie mógł jeść, z niewiadomych przyczyn nie dostawał kroplówek, miał wysokie gorączki i wciąż chudł. Próbował prosić o pomoc pracowników szpitala.

W końcu postanowił wypisać się na żądanie – chudy, odwodniony, z pogarszającą się raną. Pod koniec kwietnia przyjęto go na SOR w Opocznie.

Pan Marek Bartos opowiadał o swoim przypadku – pozostawiono go samego, gnijącego żywcem, z biegunkami i odwodnieniem. Jego bliscy nie mogli go poznać – jeszcze niedawno pełen życia, gasł w oczach.

Opiekę nad panem Markiem i jego rodzicami sprawują jego dwie siostry, a od jakiegoś czasu mężczyzna otrzymuje kroplówki od pielęgniarki. Zdaniem dyrektorki szpitala z Opoczna chory powinien pozostać w szpitalu, jednak lekarz dyżurujący pozwolił mu wyjść do domu.

Pan Marek ze względu na zły stan zdrowia został zabrany do kliniki w Otwocku szybciej niż miało to nastąpić. Teraz czeka go operacja usunięcia zakażonej kości, a bliscy utworzyli zrzutkę na rehabilitację mężczyzny oraz potrzebne mu akcesoria medyczne.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PIELĘGNIARKI W CAŁEJ POLSCE MAJĄ DOŚĆ I ZAPOWIEDZIAŁY PROTEST SWOJEJ GRUPY ZAWODOWEJ. CO TO OZNACZA DLA PACJENTÓW SZPITALI? ZNANA JEST DATA STRAJKU

O tym się mówi w Polsce: POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA TO, CO MOŻE PRZYJŚĆ PO WAKACJACH? PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZNÓW OSTRZEGA. POJAWIŁY SIĘ WYPOWIEDZI O CZWARTEJ FALI

O tym się mówi na świecie: RELACJE KSIĘCIA KAROLA Z SYNEM POPSUŁY SIĘ NA DOBRE? PODDANI DOKONALI ZASKAKUJĄCEGO ODKRYCIA NA NAGRANIU Z NASTĘPCĄ TRONU! CHODZI O ZDJĘCIA HARRY’EGO

Z życia gwiazd: ŻONA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA MIAŁA ZASKAKUJĄCE PLANY WOBEC SYNA ZNANEGO ARTYSTY? MEDIA DOTARŁY DO OPINII OPIEKUNA KRZYSZTOFA JUNIORA. PADŁY MOCNE SŁOWA