Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla wszystkich rodziców bądź opiekunów dzieci, którzy pobierają świadczenia 300 plus. Już niebawem w życie wejdą spore zmiany w owej ustawie. Warto o tym wiedzieć i przygotować się na nadchodzące zmiany! O co chodzi?

Niemalże każdy rodzic bądź opiekun prawny lub faktyczny dziecka, który pobiera świadczenia 500 plus bądź 300 plus zastanawia się, do kiedy i w jakiej formie - zważywszy na pandemiczną rzeczywistość - będzie można składać wnioski oraz pobierać świadczenia pieniężne.

Okazuje się, że niebawem procesy te będą wyglądać inaczej niż dotychczas! Warto o tym wiedzieć. Jakie zmiany czekają Polaków?

Zmiany w świadczeniach 300 plus – musisz to wiedzieć!

Dotychczas świadczenie 300 plus, inaczej zwane Dobrym Startem wypłacane było przez organy takie, jak gmina lub powiat. Niedługo zaś organem obsługującym program będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Kolejna zmiana dotyczy sposobu składania wniosków o świadczenie - do tej pory było można zrobić to zarówno w formie papierowej, jak i teleinformatycznej. Teraz zaś tradycyjna, papierowa forma nie będzie już możliwa.

Ostatnia zmiana zaś wiąże się ze sposobem odebrania świadczenia - pieniądze będzie można otrzymać wyłącznie na konto bankowe, a nie w gotówce, jak było to możliwe dotychczas.

Zus/ screen yt

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NIEBAWEM ZNAJDZIEMY SIĘ W NAJGORSZYM ETAPIE TRZECIEJ FALI PANDEMII? MINISTER ZDROWIA, ADAM NIEDZIELSKI NIE MA NAJMNIEJSZYCH WĄTPLIWOŚCI CO DO SWOICH SŁÓW