Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób, które zażywają leki czy suplementy diety. Jedna z większych firm międzynarodowych wycofuje swoje produkty ze sprzedaży. Jak się okazuje, są one zanieczyszczone i zażywanie ich może spowodować ryzyko zachorowania na poważną chorobę! Koniecznie przeczytaj!

W dzisiejszych czasach niemalże każdy zażywa pewne suplementy diety na przeróżne dolegliwości bądź w celu uzyskania lepszych wyników sportowych etc. Okazuje się, że osoby zażywające produkty medyczne pomagające w trawieniu być może będą musiały pozbyć się owych suplementów!

Oficjalny komunikat od marki Colon

Grupa Orkla podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży wszystkich produktów marki Husk w związku z podejrzeniem zanieczyszczenia mikrobiologicznego jednego z produktów sprzedawanych w Danii – kapsułek Husk Magebalanse Fiber Basic - które może być jedną z możliwych przyczyn incydentów salmonellozy w tym kraju.

Husk obecny na rynkach skandynawskich, oraz Colon, sprzedawany w Polsce, zawierają składnik roślinny (Psyllium husk) pochodzący z tego samego źródła. Colon występuje wyłącznie w postaci proszku, a jego produkcja przebiega według innego procesu niż produkcja kapsułek Husk.

Podejrzenie zanieczyszczenia bakterią Salmonelli dotyczy jedynie duńskiego produktu wkapsułkach, jednakże prewencyjnie wycofywane są wszystkie produkty marki Husk w krajach skandynawskich oraz marki Colon w Polsce.

Bezpieczeństwo konsumentów jest najwyższym priorytetem dla całej Grupy Orkla, dlatego pomimo, że nie ma żadnych przesłanek dotyczących ryzyka zanieczyszczenia produktów sprzedawanych w Polsce, została podjęta decyzja o ich prewencyjnym wycofaniu z rynku.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami prowadzone są działania zmierzające do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Konsumenci, którzy mają w domu produkty Colon proszeni są o ich wyrzucenie. W celu uzyskania rekompensaty, prosimy o zachowanie etykiety produktu i kontakt z Orkla Care S.A. pod nr telefonu 726 140 098 lub przez formularz kontaktowy na stronie www.colonc.pl