Wystarczyło tylko pięć lat krótkiego życia tego chłopca, by przeżył i wycierpiał o wiele więcej niż spora część dorosłych. Ciężko uwierzyć w to, jaka jest jego historia. Gdyby nie szybka reakcja mamy, Sebastiana prawdopodobnie nie byłoby wśród nas.

Chłopiec po kilku udarach

Portal Fakt opisał historię pięcioletniego Sebastiana. Chłopiec przeżył już bardzo wiele i sporo się nacierpiał. Okazuje się bowiem, że zdążył już doświadczyć trzech ataków niedokrwiennych, zwanych „małymi udarami”, oraz jednego naprawdę poważnego udaru.

Źródło: fakt.pl
Źródło: fakt.pl

Co więcej, nie od razu stwierdzono, co mu jest. 28-letnia mama dziecka opowiada, że dzięki jej odpowiedniej reakcji udało się odratować kilkulatka – gdyby nie to, jego mózg mógłby zostać trwale uszkodzony.

Kimberly O’Brien, mieszkanka Anglii, opowiedziała, że problemy zdrowotne Sebastiana zaczęły się w październiku 2020 roku. Obudziła się w nocy, bo jej synek płakał – nie był w stanie ruszać się ani czegokolwiek powiedzieć, zawisł na drabince od piętrowego łóżka. Wydostała go i postawiła na podłodze, ale ten nie mógł ustać o własnych siłach.

Kobieta zauważyła, że jego prawa noga oraz prawa strona twarzy były wykrzywione. Poprosiła synka o znak, że ją słyszy. Po chwili Sebastian zaczął się poruszać, ale rodzice zwrócili uwagę na to, że wciąż nie rusza prawą stroną ciała.

Źródło: fakt.pl
Źródło: fakt.pl

Wezwano pogotowie ratunkowe. Medycy zauważyli, że mogą to być objawy epilepsji. Poproszono rodziców chłopca o nagranie kolejnej takiej sytuacji. Nie trzeba było długo na to czekać – rodzice czym prędzej nagrali to, co działo się z dzieckiem, i szukali pomocy lekarskiej.

Jeden z lekarzy oznajmił, że były to małe udary niedokrwienne oraz jeden poważny. Nie wiadomo, skąd wzięły się tego typu kłopoty. Sebastian po przebytych udarach zmaga się z uszkodzeniem fragmentu mózgu, który radzi sobie z koordynacją ruchu. Pozostaje pod opieką lekarską.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PORUSZAJĄCE WYZNANIE PIERWSZEJ ŻONY KRZYSZTOFA KRAWCZYKA SPRZED LAT. PADŁY BOLESNE SŁOWA O ZDRADZIE. W TLE CIĄŻA. GRAŻYNA KRAWCZYK POWIEDZIAŁA DOŚĆ

O tym się mówi w Polsce: EPISKOPAT WYDAŁ WAŻNY KOMUNIKAT DLA WIERNYCH W SPRAWIE SZCZEPIONEK. RZĄD ODNIÓSŁ SIĘ DO SŁÓW DUCHOWNYCH. WIADOMO, JAK POWINNO SIĘ POSTĄPIĆ

O tym się mówi na świecie: KURIOZALNA SYTUACJA PODCZAS MSZY W JEDNEJ Z PARAFII. BISKUP I WIERNI NIE WIERZYLI WŁASNYM USZOM! KSIĄDZ POSTANOWIŁ POWIEDZIEĆ PRAWDĘ. CHODZI O KOBIETĘ

Z życia gwiazd: JAK UŁOŻYŁA SOBIE ŻYCIE MARYLA RODOWICZ PO ROZSTANIU Z MĘŻEM? MEDIALNE ZAMIESZANIE WOKÓŁ ROZWODU JEST NIEPRZYJEMNE. PRZYZNAŁA, ŻE „NIE MA SZANS”