Najnowsze informacje dotyczące koronawirusa właśnie pojawiły się w mediach. Czy Polacy mogą liczyć na szybki powrót do normalności? Wypowiedź ministra zdrowia wiele wyjaśnia...

Jak powszechnie wiadomo, trwająca od ponad roku pandemia groźnego i dynamicznie rozprzestrzeniającego się koronawirusa trwa w najlepsze i – jak na razie – nie zapowiada się, żeby miała wkrótce się skończyć.

Mimo to jednak Polacy mają ogromną nadzieję, że wielkimi krokami zbliżamy się do dawnej normalności, a cel ten przybliżają szczepionki, które możliwe są już dla coraz większej liczby osób z różnych grup wiekowych.

Czy możemy wreszcie liczyć na lepsze czasy?

Adam Niedzielski szczerze o aktualnej sytuacji i prognozach na przyszłość

Jak wynika z najnowszej wypowiedzi ministra zdrowia dotyczącej pandemii koronawirusa, w ciągu najbliższych miesięcy możemy liczyć na stopniowe luzowanie obostrzeń, a dzieci prawdopodobnie pójdą do szkół od nowego roku szkolnego.

- Myślę, że w wakacje będziemy wracali do normalnego funkcjonowania. Nowy rok szkolny powinien się rozpocząć normalnie od września. Czwarta fala, jeżeli się pojawi, to ze względu na zbudowaną odporność oraz dzięki programowi szczepień nie będzie już miała takich rozmiarów jak fale poprzednie. - mówił minister zdrowia.