Święta Wielkanocne już niebawem! Małgorzata i Donald Tusk zaopatrują się w składniki spożywcze - niezbędne do przygotowania świątecznych potraw - na sopockim rynku. Wybrali same pyszności! Koniecznie zobacz!

Jak wiadomo, najważniejsze święto kościelne dla wszystkich katolików, które wyczekiwane jest całym rokiem właśnie się rozpoczęło. Dziś - zgodnie z tradycją - w Kościołach odbywa się poświęcenie pokarmów w koszyczkach. Ten zwyczaj został jednak nieco zmieniony w związku z trwającą pandemią. W wielu parafiach odwołano święcenie koszyczków, lecz w niektórych on obowiązuje - oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad i rygoru sanitarnego.

Święta kojarzą się przede wszystkim z potrawami jajecznymi, białą kiełbasą czy mazurkiem. Niemalże każdy robi wtedy większe zakupy, aby móc przygotować same pyszności. Jedną z takich osób jest Małgorzata Tusk, która - ku wielkiemu zdziwieniu – na zakupy nie wybrała dużego marketu z ogromnym wyborem, a... lokalny rynek!

Małgorzata i Donald Tusk robią przedświąteczne zakupy

Były premier wraz z żoną po produkty wybrali się na sopocki rynek. Kiedy Małgorzata Tusk kupowała świeże warzywa oraz mięso, polityk wybrał się do pobliskiej kawiarni po rozgrzewającą kawę dla siebie i żony - oczywiście na wynos!

Małgorzata Tusk/ se.pl