Lokalny oddział TVP Gdańsk był miejscem pracy zmarłego dziennikarza. Prowadził "Panoramę", aż do feralnego, piątkowego wieczoru, gdy na drodze krajowej nr 20 na Kaszubach, w miejscowości Borcz, samochód, którym podróżował zderzył się z innym pojazdem... Dziennikarza nie udało się uratować, podobnie, jak kierowcy tego drugiego samochodu...

To był wieki szok dla koleżanek i kolegów z pracy

Dziennikarz Piotr Świąc, pracujący w TVP Gdańsk, zginął w wypadku samochodowym w piątkowy wieczór, 5 marca bieżącego roku. Do tragegii doszło na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach.

Doszło do zderzenia dwóch pojazdów, z których żaden z kierowców nie uszedł z życiem, ginąc na miejscu. Zarówno telewizja, jak i media społecznościowe zawrzały, gdy informacja o tragedii wyciekła do publicznej wiadomości.

Krótko po 22:00, na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Borcz, zakończyło się życie i kariera wieloletniego dziennikarza i prowadzoącego program "Panorama" w lokalnej Telewizji Polskiej Gdańsk.

Na mediach społecznościowych pojawiły się przejmująco smutne wiadomości...

Rodowity Gdańszczanin, dziennikarz i prezenter telewizyjny, był także wydawcą i autorem programów TVP Gdańsk. Danuta Holecka tym razem nie wstrzymywała w sobie wzruszenia, podczas wywiadu na temat zmarłego tragicznie kolegi.

Z Piotrkiem długo się znaliśmy, ale to nie była bliska znajomość, tylko zawodowa. Piotr przyjeżdżał z Gdańska do Warszawy. Poznaliśmy się dawno temu w telewizji na Placu Powstańców. To był chłopak, z którym szybko nawiązywało się kontakt. Był bardzo otwarty, spokojny, wręcz emanował spokojem.

Odnosiłam wrażenie, że on wie, czego chce. Jak się widzieliśmy to wydawało się, że reagujemy na siebie z dużą sympatią, coś dobrego z niego biło. Miał w sobie coś co uspokajało. Pamiętam, kiedyś poprosiłam go o coś niezobowiązującego. Po paru dniach zadzwonił i powiedział, że załatwił. Czasami jak coś ważnego działo się w Gdańsku, a nie mieliśmy reportera, Piotrek to robił i nie było problemu.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Agata Duda w ogniu krytyki. Internauci nie mieli skrupułów. O co chodzi

Zerknij: To już koniec „Sanatorium Miłości”, a odcinek przyniósł zaskoczenie! Zbigniew nie lubi Ani? Wielu widzów nie zgadza się z zachowaniem seniora