Jak podaje portal "Papilot", Dr Kit Yates jest nie tylko wykładowcą matematyki na uniwersytecie w Bath, ale również autorem książki o znaczącym tytule "The Maths of Life and Death", który sugeruje, że ta dziedzina nauki jest dla niego całym światem. Co ciekawe, wybitny naukowiec nie był w stanie jednoznacznie rozwiązać zadania, które w szkole zadano jego siedmioletniej córce. Jak to możliwe?

Doktor opublikował na profilu w mediach społecznościowych wspomniane zadanie i zapytał znajomych o odpowiedź. Na obrazku widoczny jest półokrąg z zapytaniem "prawda czy fałsz" - czy ten kształ ma dwa kąty proste?

Odpowiedzi internautów były różne:

Moim zdaniem odpowiedź brzmi “tak”, zakładając, że o ile istnieje pojedynczy kąt dla zakrzywionej linii, powinien on wynosić 90 stopni w tych dwóch punktach (tj. nie ma innej pojedynczej wartości, która miałaby sens). Moim zdaniem nie, bo linie są zakrzywione, ale może nie mam racji. To zadanie wydaje się bardzo trudne dla tak młodych osób.

Naukowiec sam odniósł się do rozwiązania tego zadania. Zdaniem doktora Yatesa odpowiedź nie jest jednoznaczna, jednak w arkuszu poprawnych rozwiązań córka miała zaznaczoną odpowiedź: Fałsz.

Zgadzacie się z tym, co mieli na myśli autorzy zadania?

To również może Cię zaintresować: Niesamowita 23-latki Zaskoczyła Internautów. Kobieta Ma Już Jedenaścioro Dzieci I Planuje Więcej

Zobacz także: Magda Gessler Ma Ograniczone Kontakty Z Wnuczką. Co Się Stało