Pogrzeb to smutna uroczystość, podczas której najbliżsi żegnają zmarłych ze swojego otoczenia. Zazwyczaj towarzyszy temu wzniosła, smutna atmosfera oraz wiele łez.

Nikt nie jest przygotowany na konieczność pożegnania swoich bliskich, stąd wiele osób nie potrafi pogodzić się ze stratą, której doświadczają. Potrzebują czasu, by wszystko sobie poukładać, a możliwość wyprawienia ceremonii dla zmarłych często okazuje się pomocna.

Ostatnie pożegnanie zazwyczaj obfituje w tłumy bliskich, rodziny, przyjaciół i osób z otoczenia zmarłego, teraz jest inaczej. Wszystko przez koronawirusa, który znacznie zmienił oblicze tej uroczystości.

Pogrzeb/ screen youtube
Pogrzeb/ screen youtube
Pogrzeb/ screen youtube

W ubiegłym 2020 roku w Polsce zmarło ponad 480 tysięcy osób. Dla branży funeralnej powinno zwiastować to ogromne zyski. Tak jednak nie było. Pandemia odbiła się także na domach pogrzebowych. Wszystko przez restrykcje i wymogi sanitarne, które wymusiły na nich inwestycje.

Jak zdradzają właściciele domów pogrzebowych ubiegły rok był niezwykle trudny. Niestety nic nie zapowiada tego, by sytuacja miała się poprawić. Domy pogrzebowe zmuszone są inwestować ogromne pieniądze, by sprostać wymogom sanitarnym. Pracownicy muszą pracować w jednorazowych kombinezonach, maskach i rękawiczkach. Rocznie to dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dodatkowo wymogi związane z pochówkiem w czasie COVID-19 wiążą się ze zrezygnowaniem z kilku usług, które były bardzo dochodowe. Domy pogrzebowa jak i klienci zrezygnowali między innymi z konsolacji, ubierania ciał zmarłych czy zapewniania transportu żałobnikom.

Pogrzeb/ screen youtube
Pogrzeb/ screen youtube
Pogrzeb/ screen youtube

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KRYSTYNA PAWŁOWICZ PODCZAS POBYTU W MALINOWYM ZDROJU MIAŁA ZAPEWNIONĄ OCHRONĘ SOP. ILE PODATNICY ZAPŁACILI ZA OBSTAWĘ SĘDZI TK? KWOTA ZWALA Z NÓG

O tym się mówi w Polsce: WALECZNA BEATA SZYDŁO CHWALI POLSKĘ NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ. CZY FAKTYCZNIE JESTEŚMY WZOREM SUKCESU? O CZYM MOWA

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ HARRY WRACA DO WIELKIEJ BRYTANII BEZ MEGHAN MARKLE. ICH ZWIĄZEK WISI NA WŁOSKU? JAK MEGHAN TŁUMACZY SWOJĄ DECYZJĘ