Wiele krajów Unii Europejskiej w dalszym ciągu pozostawia lub zwiększa obostrzenia związane z podróżami. Jakie wymagania należy spełnić aby móc polecieć do jednego z nich?

Ograniczenia dla podróżujących po Unii Europejskiej

Mieszkańcy Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii, którzy planują podróż do Francji muszą okazać negatywny wynik badania na obecność koronawirusa, który został przeprowadzony metodą PCR maksymalnie 72 godziny przed rozpoczęciem podróży. Wymóg nie dotyczy dzieci poniżej 11 roku życia, kierowców zawodowych oraz pracowników transgranicznych. Ponadto do negatywnego testu na COVID-19 należy dołączyć oświadczenie, w którym deklarujemy brak jakichkolwiek objawów COVID-19 oraz brak kontaktów z osobami zarażonymi. Po przybyciu do Francji kwarantanna nie jest wymagana.

Lotnisko, Straż Graniczna. Służba Celna, Samolot YouTube
Lotnisko, Straż Graniczna. Służba Celna, Samolot YouTube

Podróżni, którzy przybywają do Wielkiej Brytanii również muszą okazać negatywny wynik badania na obecność koronawirusa, który został przeprowadzony metodą PCR maksymalnie 72 godziny przed rozpoczęciem podróży. Dodatkowo należy wypełnić przez internet formularz lokalizacyjny, w którym muszą pojawić się dane osobowe i adres miejsca, w którym podróżny zatrzyma się po przylocie. Konieczna jest 10-cio dniowa kwarantanna. Wyjątkiem jest Anglia, która po 5-ciu dniach i wykonaniu ponownego testu zwalnia z dalszej kwarantanny.

Wszyscy ci, którzy wybierają się do Niemiec, zobowiązani są zgłosić swój zamiar na specjalnej stronie internetowej. Podobnie jak w poprzednich przypadkach konieczne jest wykonanie testu. W Niemczech należy odbyć izolację.

Czechy nie wpuszczają podróżnych. Wyjątkiem są uzasadnione przypadki związane z pracą lub sytuacjami rodzinnymi.

Do 31 marca granice Belgii pozostają zamknięte. Holandia “wpuszcza” na podstawie wykonanego na cztery godziny przed lotem testu PCR. Po przybyciu do Holandii konieczna jest kwarantanna.

Portugalia, Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Bułgaria, Grecja i Malta wymagają testu PCR. Cypr oraz Węgry nie wpuszczają obywateli z Polski.

Plaża. Źródło: stylowepodroze.pl
Plaża. Źródło: stylowepodroze.pl
Plaża. Źródło: stylowepodroze.pl

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WIADOMO JUŻ, KTO WYGRAŁ "THE VOICE SENIOR". WIDZOWIE NIE SPODZIEWALI SIĘ TAKIEGO ZWROTU AKCIJ. OSTATNI EPIZOD PRZYNIÓSŁ MNÓSTWO EMOCJI

O tym się mówi na świecie: ZACHOWANIE DIANY TUŻ PRZED ŚLUBEM MÓWIŁO WIĘCEJ, NIŻ NAM SIĘ WYDAWAŁO. CZY MOŻNA BYŁO UNIKNĄĆ NAJWIĘKSZEJ TRAGEDII

Z życia gwiazd: MARCELINA ZAWADZKA WCIĄŻ WIJE SWOJE WARSZAWSKIE GNIAZDKO. FANI SĄ POD WRAŻENIEM ZMIAN, JAKIE WPROWADZIŁA W SWOIM MIESZKANIU