31 grudnia 2020 roku Polacy pożegnali wyjątkową postać – ojca Macieja Ziębę. Dominikanin zmarł w wieku 66 lat.

Pogrzeb odbył się wczoraj, w sobotę 9 stycznia, w kościele św. Wojciecha we Wrocławiu. Duchowny pochowany został na cmentarzu św. Wawrzyńca. Pożegnali go nie tylko najbliżsi i wierni, ale także najważniejsze osoby w naszym państwie. Kto pojawił się na uroczystości?

W żałobie są nie tylko najbliżsi

Ojciec Maciej Zięba był uznawanym teologiem i filozofem, a także publicystą. Co istotne aktywnie działał on w antykomunistycznej opozycji w czasach Polskiej Republiki Ludowej w latach 70. i 80.

Ze względu na swoje zasługi wobec Polski i Polaków, na pogrzebie duchownego pojawiły się najważniejsze postaci polskiej polityki. Kto to był?

W uroczystości pogrzebowej dominikanina osobiście uczestniczył m.in. premier Mateusz Morawiecki. Andrzej Duda, chociaż nie mógł pojawić się na pogrzebie, pośmiertnie nadał ojcu Ziębie Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski, będący niezwykle ważnym odznaczeniem.

W liście do uczestników uroczystości napisał również o tym, iż ojciec Zięba był jedną z najwybitniejszych kościelnych postaci i miał w historii naszego kraju ogromne zasługi.

Morawiecki zamieścił natomiast na swoim Twitterze post, w którym wspominał zmarłego duchownego.

„Dziś pożegnaliśmy wielkiego i skromnego człowieka. Wychowawcę, który przełamywał schematy, odcisnął swoje piętno na tysiącach młodych ludzi i kształtował ludzkie sumienia w duchu dialogu, szacunku, tolerancji i patriotyzmu, łącząc w swym nauczaniu wymiary polski i europejski" – pisał premier.

Jest to niewątpliwie ogromna strata dla polskiego życia religijnego.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO