Niestety, od kilku lat klimat ulega gwałtownym zmianom, a wraz z nim – cały ekosystem. Czy jest się czego obawiać?

Wzrost temperatur może być dla nas niezwykle groźny

Nie ulega wątpliwości, że globalne ocieplenie to problem, z jakim wszyscy musimy się zmierzyć.

Może ono doprowadzić do wielu nieodwracalnych zmian, które na dobre utrudnią nam funkcjonowanie.

Jedna z nich zaczyna być widoczna już teraz – przez fakt, iż średnia temperatur w naszym kraju zwiększyła się, zwiększył się również różnych gatunków zwierząt. Niestety, znalazły się wśród nich także kleszcze.


Pomimo tego, że zima zdecydowanie nie kojarzy nam się z występowaniem owadów tak bardzo jak wiosna czy lato, to trzeba być czujnym. W wyniku globalnego ocieplenia nawet teraz, kiedy temperatury z pozoru są niskie, istnieje wysokie prawdopodobieństwo tego, iż na spacerze z psem spotkamy groźne kleszcze.

Niestety, pomimo powszechnej opinii, że kleszcze nie są aktywne w zimie, nawet w ciągu tej pory roku są one realnym zagrożeniem.

Aktywność tych groźnych pajęczaków zależy bowiem nie od pory roku, a od temperatury - eksperci ujawniają, iż samica tego owada zaczyna szukać żywiciela już w temperaturze przekraczającej 4,5 stopnia Celsjusza, co przy obecnych łagodnych zimach jest bardzo częstym zjawiskiem.

Niestety, na przestrzeni ostatnich lat temperatury wynoszące 5 stopni Celsjusza, brak śniegu i nocnych przymrozków nie są rzadkością – obserwujemy bowiem znaczne ocieplanie się klimatu.

W związku z tym, nawet w okresie jesienno-zimowym trzeba brać to pod uwagę i działać profilaktycznie: regularnie oglądać skórę zarówno swoją, jak i zwierzaka, oraz stosować u psów preparaty zabezpieczające przed pasożytami. Może nam to uratować życie!

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO