Ich niski indeks glikemiczny powoduje także, że stanowią idealne warzywo do spożywania przez osoby z cukrzycą.

Ponadto, ogórek pomaga regulować poziom cholesterolu we krwi, a przez to zmniejszać ryzyko pojawienia się chorób układu krwionośnego.

Zawarty w ogórku błonnik wspomaga z kolei trawienie i reguluje metabolizm, przyczyniając się do utraty zbędnych kilogramów.

Co zaskakujące pomimo swojej popularności, warzywo to nadal skrywa w sobie wiele tajemnic, a wiele osób nie wie o tym, jak poprawnie je przyrządzać.

Jaki jest sekret obierania ogórków?

Każdemu z nas z pewnością zdarzyło się kiedyś przyrządzić mizerię lub inną potrawę, której głównym składnikiem jest ogórek. Nieraz zapewne była ona gorzkawa, co usprawiedliwiało się np. nieudanym okazem warzywa.

Jak się jednak okazuje – wina nie leży po jego stronie!

Wiele osób bowiem w zły sposób... obiera ogórki. Chociaz wydawałoby się że to jedna z najprostszych czynności podczas gotowania, to okazuje się, że moźna w niej popełnić mnóstwo błędów. Co robimy nie tak?

Po przyjrzeniu się ogórkowi z łatwością można zauważyć, iż posiada on jaśniejszą oraz ciemniejszą końcówkę.

Na miejscu tej jaśniejszej przed zerwaniem był kwiat, natomiast do ciemnej strony przylegała łodyga. To właśnie z tego miejsca pochodzi gorzki smak!

Aby uniknąć niemiłej niespodzianki w postaci gorzkiego obiadu, ogórki należy zacząć obierać od strony jaśniejszej.

W przeciwnym wypadku, gorzki smak pochodzący z drugiej strony przeniesie się na resztę warzywa i momentalnie wsiąknie w jego powierzchnie, skutecznie psując nam obiad.

Warto o tym pamiętać, by nie popełniać tego powszechnego błędu!

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO