Najnowsze informacje o jednym z najbardziej znanych aktorów w Polsce właśnie ujrzały światło dzienne. Mało kto wiedział, że Jerzy Fedorowicz zmagał się z ciężką chorobą. Teraz namawia innych, żeby nie bagatelizowali objawów tego schorzenia! O czym mowa?

Jerzy Fedorowicz to 73 – letni uznany aktor teatralny oraz filmowy, reżyser, a także polityk pełniący funkcję Senatora Rzeczypospolitej Polskiej od roku 2015.

Mężczyzna dwa lata temu, w roku 2018 stracił żonę Elżbietę. Kobieta przegrała w walce z rakiem piersi. Jerzy Fedorowicz w jednym z udzielonych ostatnio wywiadów zebrał się na poważne wyznanie.

Powiedział, że po śmierci żony miał poważne problemy psychiczne, które wymagały terapii ze specjalistą.

Aktor apeluje, aby nie wstydzić się sięgać po pomoc!

Jerzy Fedorowicz wyznał, że po odejściu żony zachorował na depresję. Dzięki wsparciu rodziny oraz pomocy specjalisty pokonał tę chorobę.

- Przestałem radzić sobie z codziennością. Nie mogłem w ogóle spać. W środku czułem strach. Taki strach jak trema aktora, który wychodzi na próbę generalną i nie jest jeszcze pewny, czy dobrze gra rolę. Mocno schudłem, nie miałem ochoty nic jeść. Nie miałem ochoty żyć – zwierzał się Jerzy Fedorowicz.

Aktor namawia wszystkich, którzy odczuwają objawy depresji, aby udać się do specjalisty. Zaznacza, że to nie jest żaden wstyd, a nieleczona choroba będzie tylko gorsza.

Jerzy Fedorowicz/ screen YT
Jerzy Fedorowicz/ screen YT
Jerzy Fedorowicz/ screen YT