Jolanta Kwaśniewska jest znana wszystkim Polakom jako żona byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Pierwszą damą Rzeczpospolitej Polskiej była w latach 1995-2005.

Jest działania w ramach tej funkcji przyniosły jej sporo uznania. W maju tego roku w sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) została wybrana nawet za „najlepszą pierwszą damę”, uzyskując 48,1% głosów.

To jednak nie jest jej jedyne osiągnięcie czy ważna funkcja.

Niewiele osób pamięta, że Jolanta Kwaśniewska ma świetne wykształcenie. Zanim wyszła za mąż, ukończyła prestiżowe studia. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

W planach miała nawet aplikację sędziowską, jednak zrezygnowała z nich gdy w 1979 roku wyszła za mąż za Aleksandra Kwaśniewskiego i zaszła w ciążę.

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy
Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy
fot. screen YouTube / Plotki Rozrywka

W 1981 roku urodziła córkę Aleksandrę, a trzy lata później podjęła pracę. W firmie szwedzko-polskiej PAAT produkującej biżuterię była dyrektorem ds. handlowych.

Z kolei na początku lat 90. zdecydowała się na założenie własnej działalności i współprowadziła agencję nieruchomości Royal Wilanów.

Była pierwsza dama udziela się też w pracę fundacji i organizacji społecznych. Jest założycielką m.in. fundacji Porozumienie bez barier.

Wyształcenie prawnicze bardzo jej się przydało w późniejszej działalności choć dod dawnych planów zawodowych nie wróciła.

To też może cię zainteresować: Zaszczepienie się na koronawirusa przyniesie wymierne korzyści. Nie chodzi tylko o zdrowie. Rząd zdradził listę przywilejów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Na tę wiadomość czekało wielu uczniów. Centralna Komisja Egzaminacyjna wydała pilny komunikat dotyczący matur i egzaminów ósmoklasisty

O tym się mówi: Agnieszka Woźniak-Starak udzieliła pierwszego wywiadu po stracie męża. Wdowa po Piotrze Woźniaku-Staraku opowiedziała o najtrudniejszym czasie w życiu