Już w grudniu ma trafić do rozpatrzenia ustawa, która dotyczy statusu artysty zawodowego . Podatek ten miałby wprowadzać pewne opłaty reprograficzne, czyli te od urządzeń jak smartfon, laptop, telewizor.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa narodowego ma zamiar wznowić projekt ustawy dotyczącej podatku dotyczącego właśnie np. telefonów. Ustawa ta krążyła wcześniej, jednak została ,,odmrożona” i na nowo będzie rozpatrywana.

Ustawę schowano ze względu na kampanię prezydenta Andrzeja Dudy. Jednak znowu wraca. Ustawa ma zapewnić wsparcie artystom zawodowym, jednak opłata ta odbije się na konsumentach, gdyż będą musieli więcej płacić za sprzęty i ich podatki. Przypuszczalnie będzie to wzrost cen o około 3-6% - czasem jednak ta wysokość oznacza kilkaset złotych!

Jeszcze w zamrożeniu ustawy, Andrzej duda komentował kwestię tego podatku na twitterze, uznając, że takie obciążenie byłoby niesprawiedliwe.

Również społeczeństwo polskie nie opowiedziało się za podatkiem. Z ankietowanych badań wynika, że 51% osób nie zgadza się na wprowadzenie podatku zawartego w ustawie.

Może cię zainteresować:Kuriozalna sytuacja mieszkańców jednej z wsi. Od kilkudziesięciu lat toczą zawzięty spór o drogę. Internauci są mocno rozbawieni

Warto wiedzieć:Dziś rano nadal może być bardzo niebezpiecznie! Kierowcy powinni bardzo uważać na drogach

W tym tygodniu:Niesamowity talent makijażysty, który przywraca kobietom pewność siebie. Jego makijaż odmładza, a zarazem odchudza