Każdy z nas marzy o świętach jak z pocztówki. Dom, bliscy, choinka i biały puch za oknem. Niestety dla niektórych może to pozostać jedynie w sferze marzeń. Czy przewidywania synoptyków sprawią, że bańka nadziei pęknie?

Święta jak z bajki? Synoptycy znają odpowiedź

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najwspanialszych okresów w roku. Wielu z nas czeka na nie z niecierpliwością po to, by wpolnie z najbliszyszmi zasiasc przy jednym stole. Dużą rolę w klimacie swiat odgrywa aura. Czy w tym roku będzie nam sprzyjała?
Niestety jak zdradzają meteorolodzy będzie ona bardzo kapryśna. Okazuje się, że w wigilię za oknami bedzie naprawdę ponuro. Śnieg spadnie w niewielu miejscach. Klimat świąt z puchem za oknem poczują z pewnością mieszkańcy Koszalina, Suwałk i Zakopanego.
Deszcz ze śniegiem spadnie natomiast w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Poznaniu, Kaliszu, Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Płocku, Poznaniu, Łodzi, Bełchatowie, Białymstoku, Olsztynie i Elblągu. Pogodnie i bezśnieżnie będzie w Bydgoszczy, Toruniu i Szczecinie. Słupki termometrów pokażą w Wigilię Bożego Narodzenia od 1°C do 4°C.
W Boże Narodzenie zapomnimy o śniegu. Temperatura wyniesie od od 0°C do 3°C.