Dziwne zjawisko z kosmosu zwróciło uwagę lokalnych agencji informacyjnych i użytkowników mediów społecznościowych tak bardzo, że stało się niezwykle popularne w Japonii, a potem na całym świecie. Bardzo jasna kula ognia przemknęła przez nocne niebo nad środkową Japonią 29 listopada. Obiekt był widziany i nagrywany z wielu części zachodniej i środkowej Japonii, gdyż towarzyszył mu dudniący dźwięk.

Jasno oświetlony meteor przetoczył się przez niebo w Japonii i pozwolił na obserwacje niesamowitych ognistych kul widzianych w kilku obszarach Japonii podczas zdarzenia, które miało miejsce 29 listopada.

Meteor lśnił jasno, szybko zanurzając się w ziemskiej atmosferze.

Osoby z zachodniej części Japonii, które były świadkami zdarzenia, podzieliły się swoimi rzadkimi doświadczeniami związanymi z oszałamiającym zjawiskiem na różnych platformach społecznościowych.

NHK – naczelne japońskie medium telewizyjne - poinformowało, że kamery w centralnych prefekturach, takich jak Aichi i Mie, a także w kilku innych miejscach, zdołały uchwycić zjawisko kuli ognia na wideo, gdy znalazło się nad niebem w Japonii.

Niezwykle rzadkie zjawisko na niebie wydarzyło się nad Japonią. W sieci można znaleźć liczne dowody!

Innej kamerze w porcie Nagoya udało się nagrać film przedstawiający meteoryt świecący tak jasno jak księżyc w pełni, gdy zbliżał się do Ziemi.

Niektórzy eksperci twierdzą, że skoro meteor rozpadł się na kawałki po wejściu do atmosfery, część z nich musiała natychmiast wylądować na ziemi. Mimo to, japońskie Narodowe Obserwatorium Astronomiczne stwierdziło, że lądowanie meteoru we fragmentach nastąpi w ciągu miesiąca.

Inni eksperci twierdzą, że rzadko widzą jasne światło lub słyszą dudniące dźwięki, gdy fragmenty meteoru wchodzą do atmosfery i spadają na ziemię.

Meteory często można zobaczyć na niebie, ale bardzo rzadko zdarza się, że wchodzą w atmosferę ziemską w tak szybkim tempie. Duża liczba meteorów, które docierają do Ziemi, jest niewielka.

NASA szacuje, że aż 48,5 fragmentów szczątków meteorytu spada na ziemię każdego dnia, ale większość z nich wyparowuje, gdy przechodzi przez ziemską atmosferę.

„Niebo rozjaśniło się na chwilę i poczułem się dziwnie, ponieważ to nie mógł być piorun” - powiedział jeden z użytkowników Twittera, który zobaczył kulę ognia.

„Czy to była kula ognia? Myślałem, że to koniec świata… ”powiedział inny, tweetując wideo z meteorem uchwyconym podczas jazdy samochodem.

Jak informował portal "Życie": RAFAŁ TRZASKOWSKI DOKONAŁ ZADZIWIAJĄCEGO WYZNANIA. PREZYDENT STOLICY OTRZYMAŁ NIEMIŁĄ NIESPODZIANKĘ. TO, CO POWIEDZIAŁ NA ŻYWO ZASKOCZYŁO WSZYSTKICH

Przypomnij sobie: NIE TEGO SPODZIEWAŁA SIĘ MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA! AKTORKA ZUPEŁNIE INACZEJ WYOBRAŻAŁA SOBIE NAJBLIŻSZĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZAMIERZA JEDNAK SIĘ PODDAĆ

Portal "Życie" pisał również: W RAZIE BRAKU REJESTRACJI W TERMINIE WIELU POLAKÓW CZEKAJĄ SPORE KOSZTY. TRZEBA BĘDZIE ZAPŁACIĆ AŻ TYSIĄC ZŁOTYCH. SKRÓCIŁ SIĘ RÓWNIEŻ CZAS PROCEDURY

Pisaliśmy również o: OJCIEC UCZENNICY W TRAKCIE NAUKI ZDALNEJ ZROBIŁ COŚ DZIWACZNEGO. NAGRANIE TRAFIŁO DO SIECI, A TATA DZIEWCZYNKI STAŁ SIĘ GWIAZDĄ INTERNETU! CO ZROBIŁ