Tuż przed Bożym Narodzeniem 2014 trzy niewidome koty zostały znaleziono same, bez matki w magazynie w Dubaju. Zostały porzucone, a jeszcze bardziej zasmucający był fakt, że wszystkie trzy koty straciły wzrok z powodu braku leczenia kociej grypy, którą przechodziły.

Na szczęście cała trójka została uratowana. Ale ich podróż jeszcze się nie skończyła. Blue, jedyny samiec, został umieszczony w tymczasowej rodzinie zastępczej. Jednak po prostu nie mógł znieść przebywania z dala od swoich ukochanych sióstr, Meador i Little Willow. Chociaż ich nie widział, znał je wystarczająco dobrze, by poczuć ból ich nieobecności.

„Biedny zdezorientowany kociak płakał całą noc, szukając swoich sióstr i znajomego zapachu domu” - powiedziała The Dodo Catherine Magno, która jest teraz dumną „mamą” wszystkich trzech kotów.

Blue szybko spotkał się z siostrami i ich obecność stanowiła dla niego ukojenie. Jednak człowiek, który znalazł kotki, nie był w stanie zatrzymać ich na stałe i szukał domu, który pomieści trójkę rodzeństwa. W ten sposób Magno, która również mieszka w Dubaju, natknęła się na koty i ich historię podczas akcji ratunkowej dla kotów w Internecie.

Niewidomy kotek nie przestawał płakać, dopóki nie spotkał się z siostrami. Niesamowita historia adopcji trójki kotów. Ich właścicielka to bohaterka

„Pamiętam, że czytałam [komentarze online], w którym ludzie dzielili się strachem i mówili o wielkiej odpowiedzialności za opiekę nad zwierzętami o specjalnych potrzebach” - powiedziała Magno. Kilka miesięcy wcześniej kobieta adoptowała pierwszego kociaka i martwiła się, czy nie przytłoczy swojego kota trzema dodatkowymi kolegami, w dodatku niewidomymi.

„Ich historia tak bardzo poruszyła moje serce” - powiedziała Magno, zauważając, że początkowo rozważała zabranie do domu dwóch kotów, ponieważ inna kobieta zaproponowała potencjalnie adopcję Meadow. „Ale nie mogłem znieść ich rozdzielenia. Więc wziąłem wszystkie trzy” – powiedziała później.

Kiedy Magno zabrała koty do domu w lutym 2014 roku, ich oczy były w fatalnym stanie - zainfekowane, zaognione i cieknące ropą. Kocięta wymagały operacji, aby całkowicie usunąć oczy, a Magno od razu zapewniła im niezbędną pomoc medyczną.

Wszystkie trzy koty szybko nauczyły się poruszać po mieszkaniu Magno, używając swoich wąsów i węchu jako przewodników. „Szybko zapamiętały też, gdzie jest każdy kawałek mebli, skacząc na odpowiedniej wysokości, aby dostać się na blat kuchenny, łóżko lub regał” - dodała, mówiąc jak inteligentne są wszystkie trzy koty .

Spośród trójki rodzeństwa, Blue ma najdokładniejsze zmysły i wygranie z nim gry w chowanego jest niemożliwe. Blue jest również szczególnie bliski Meadow, z którą uwielbia się regularnie pielęgnować i przytulać. Z drugiej strony Little Willow woli bardziej interakcję z ludźmi.

Jak informował portal "Życie": ADAM NIEDZIELSKI PRZEDSTAWIŁ OSTATECZNY PROJEKT STRATEGII SZCZEPIEŃ POLAKÓW. CZY ZASZCZEPIENI BĘDĄ MIELI ŁATWIEJ? CELEM JEST ODPORNOŚĆ CAŁEJ POPULACJI

Przypomnij sobie: MAGDALENA OGÓREK MOCNO ZASKOCZYŁA INTERNAUTÓW SWOIM ZDJĘCIEM Z WCZESNEJ MŁODOŚCI. GWIAZDA TVP MIAŁA SPORO ODWAGI. ODSŁANIA NA NIM SPORO

Portal "Życie" pisał również: DANTEJSKIE SCENY MIĘDZY PARĄ SENIORÓW A POLICJANTAMI W GALERII HANDLOWEJ W POLSCE. POSZŁO O MASECZKI OCHRONNE! EMERYCI MOGĄ NAWET TRAFIĆ DO WIĘZIENIA

Pisaliśmy również o: TEGOROCZNY SYLWESTER BĘDZIE NIECO INNY NIŻ ZAZWYCZAJ. STACJE TELEWIZYJNE ZAPOWIADAJĄ JEDNAK, ŻE WIDZÓW CZEKA SPEKTAKULARNE WIDOWISKO. O CO CHODZI