Jak wiadomo, święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja do spędzenia czasu z najbliższymi, podczas której nie musimy być w biegu i możemy skupić się na byciu razem. Niestety w tym okresie nie jest to takie oczywiste. Koronawirus sprawił, że wielu z nas spędzi te święta osobno.

Koronawirus pokrzyżował plany wielu osobom

Święta Bożego narodzenia to przede wszystkim święto religijne. Wierni gromadzą się w kościołach po to, by świętować ten wspaniały czas wspólnie. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa będzie nieco inaczej.

Boże Narodzenie. Źródło: rodzicowo.pl
Boże Narodzenie. Źródło: rodzicowo.pl
Boże Narodzenie. Źródło: rodzicowo.pl

Za sprawą koroanwirusa większość osób wierzących będzie musiała zrezygnować również z pasterki. Ze względu na bezpieczeństwo, w niektórych diecezjach przedłożono dyspensę.

Co symbolizuje znana wśród wiernych pasterka?

Ta zaskakujące, że niewiele osób wie, co symbolizuje znana wszystkim pasterka. A jest ona jedną z najważniejszych bożonarodzeniowych tradycji – tuż po wigilijnej kolacji.

Uroczysta msza rozpoczyna się w większości parafii o północy z 24 na 25 grudnia. Pasterka jest symbolem upamiętnienia modlitwy pasterzy, którzy zmierzali do Betlejem. Stąd też pochodzi jej nazwa.

Pasterka, święta Bożego Narodzenia
Pasterka, święta Bożego Narodzenia

Ta uroczysta msza święta rozpoczyna świętowanie Bożego Narodzenia oraz rozpoczyna nowy rok liturgiczny w katolickim Kościele.

Pasterka zazwyczaj trwa nieco dłużej. W praktyce nie różni się niczym od niedzielnej mszy świętej, jednak tego dnia więcej osób uczestniczy w nabożeństwie i wiele z nich korzysta z sakramentu Komunii Świętej. W konsekwencji pierwsza msza bożonarodzeniowa trwa około 1,5 h.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO