Choć dla jednych Sylwester kojarzy się jedynie z huczną i dobrą zabawą, dla innych jest to prawdziwy ostateczny terminu spłaty długów. Warto zrobić to zawczasu, by wejść w nowy rok z czystym kontem.

Nie jest tajemnica, że prawdziwym kluczem do sukcesu jest umiejętne planowanie swoich wydatków. Dopiero wtedy, kiedy wydajemy pieniądze z głową, możemy być pewnie, że nie wpadniemy w finansowy dołek, który zapędzi nas w kozi róg, a co za tym idzie, zmusi do zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Polowa biedy, kiedy zostanie on wzięty w banku, gorzej kiedy zaczerpniemy go od lichwiarzy czy skorzystamy z tak zwanych chwilówek.

Komornik screen przedawnione.pl
Komornik screen przedawnione.pl

Aby skutecznie ochronić się przed wpadnięciem w pętlę długów należy umiejętnie rozplanować swoje wydatki. Warto np. ustalić sobie określony budżet domowy i starać się goi nie przekraczać. Dobrym pomysłem jest np. chodzenie na zakupy z lista i nie kupowanie niczego pod wpływem chwili. Wiadomo, ze czasami zdarzają się nieoczekiwane wydatki, jednak w przypadku pilnowania własnego budżetu nie są one aż tak odczuwalne.

Ponadto warto także gromadzić oszczędności, które później w mediacji z windykatorem mogą okazać się pomocne przy ustaleniu wysokości raty, która zamierzamy spłacać. Kiedy wiemy, ile jesteśmy w stanie zaoszczędzić, możemy ustalić taką kwotę, która nie będzie dla ans aż tak odczuwalna.

Sylwester z TVP. Źródło: Youtube
Sylwester z TVP. Źródło: Youtube

To też może cię zainteresować: NOWA OKŁADKA Z ANNĄ LEWANDOWSKĄ WYWOŁAŁA OGROMNE OBURZENIE W SIECI. DO SYTUACJI ODNIOSŁA SIĘ MIĘDZY INNYMI MATYLDA DAMIĘCKA. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: PIELĘGNIARKA POSTANOWIŁA POWIEDZIEĆ DOŚĆ I WYZNAŁA ZDUMIEWAJĄCĄ PRAWDĘ. JEJ WYPOWIEDŹ TO PRZTYCZEK W NOS DLA KORONASCEPTYKÓW. MOCNE SŁOWA