Zmiany w Polskim prawie emerytalnym są niemalże ciągłe. Rząd postawił na najstarszych obywateli kraju i stara się podreperować ich budżet. Niestety bezskutecznie. Ciągle rosnące koszty życia dają polskim świadczeniobiorcom jedynie złudne poczucie wzbogacenia.

Temat emerytur w Polsce jest bardzo rozległy. Mimo dodatków, trzynastek i czternastek wielu seniorów otrzymuje niewielkie pieniądze, niekiedy niższe niż minimalna pensja. Jest plan by to zmienić. Czy dojdzie jedna do skutku?

Nowe pieniądze trafiły do obiegu / wadowiceonline.pl
Nowe pieniądze trafiły do obiegu / wadowiceonline.pl
Nowe pieniądze trafiły do obiegu / wadowiceonline.pl

Polskie warunki europejskie emerytury. To mogłoby się spełnić

Polski rząd zamierza wprowadzić w kraju tzw. OIPE. Czym jest OIPE? To ogólnoeuropejskie indywidualne produkty emerytalne, których zadaniem jest dostosowaniem przepisów krajowych do tych obowiązujących w UE. Jeżeli Polska dołączy do OIPE, nasi rodacy będą mieli możliwość inwestowania transgranicznego oraz z uzupełni III filar systemu emerytalnego, czyli dobrowolnego odkładania kapitału na przyszłość.

Jednakże w obliczu najnowszych wydarzeń Polacy miewają wątpliwości. Aktualnie partia rządząca w Polsce robi wszystko, by kraj jak najszybciej opuścił szeregi Unii Europejskiej, dlatego tez nasi emeryci będą mogli jedynie pomarzyć o godnej europejskiej emeryturze.

Unia Europejska screen YT
Unia Europejska screen YT

To też może cię zainteresować: NOWA OKŁADKA Z ANNĄ LEWANDOWSKĄ WYWOŁAŁA OGROMNE OBURZENIE W SIECI. DO SYTUACJI ODNIOSŁA SIĘ MIĘDZY INNYMI MATYLDA DAMIĘCKA. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: PIELĘGNIARKA POSTANOWIŁA POWIEDZIEĆ DOŚĆ I WYZNAŁA ZDUMIEWAJĄCĄ PRAWDĘ. JEJ WYPOWIEDŹ TO PRZTYCZEK W NOS DLA KORONASCEPTYKÓW. MOCNE SŁOWA

Z życia gwiazd: MARZENA KIPIEL-SZTUKA ZNALAZŁA SIĘ W NAPRAWDĘ TRUDNEJ SYTUACJI. JUŻ NIEBAWEM