Wspaniałe wieści dla wszystkich osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji. W Warszawie po raz kolejny rusza akcja “Trochę ciepła dla bezdomnego” - na czym polega?

Ta inicjatywa powstała w roku 2015 we współpracy stołecznej Straży Miejskiej z Caritas Polska i polega na pomocy osobom bezdomnym, którzy znajdują się w niezwykle ciężkich warunkach. Akcja co roku trwa w okresie jesienno – zimowym, czyli wtedy, kiedy osoby bez dachu nad głową mają najciężej.

Chłód, wilgoć i ciemne dni nie tylko powodują powstawanie i odnawianie się różnych chorób i schorzeń, ale powodują liczne problemy psychiczne, jak depresja. W tym roku uczucie lęku potęguje dodatkowo trwająca od miesięcy pandemia oraz spowodowana tym niechęć do zbliżania się innych osób.

Pomoc bezdomnym ruszyła

Akcja “Trochę ciepła dla bezdomnego” zakłada dostarczenie osobom potrzebującym ciepłych posiłków, pieczywa, śpiworów, ubrań czy środków higieny. Ponadto, w okresie świąt takie osoby otrzymają upominek oraz opłatek z życzeniami.

Ta piękna inicjatywa cieszy się ogromnym zainteresowaniem – w zeszłym roku strażnicy przekazali osobom bezdomnym ponad 3 tysiące litrów zupy, 200 koców oraz kilkaset par rękawic i skarpet.

fot. wawalove.wp.pl