Arkadiusz Szczurek działacz Obywateli RP oskarżył Danutę Halecką o pomówienie. Jak się okazuje prezenterka TVP nie poniesie żadnych konsekwencji. Maciej Mitera umorzył sprawę w 15 minut.

Prezenterka TVP Danuta Holecka nie poniesie konsekwencji za pomówienia. Sprawę umorzono

Danuta Holecka została oskarżona przez Arkadiusza Szczurka o pomówienie, którego dopuściła się podczas prowadzenia programu "Minęła 20" emitowanego na antenie TVP info 20 lutego 2020 roku. W stronę Szczurka padło wówczas kilka nieprzyjemnych i godzących w jego imię słów. Holecka miała nazwać działacza RP nazistą.

Danuta Holecka. Źródło: Youtube
Danuta Holecka. Źródło: Youtube

"On tam wchodził na pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej z jakimiś nazistowskimi hasłami, był też związany z innymi niesmacznymi akcjami”. – mówiła Holecka.

Arkadiusz Szczurek skierował sprawę do sadu. Mężczyźnie nie spodobało się oskarżenie o propagowanie haseł nazistowskich. Jak pisze „Gazeta Wyborcza” sprawa trafiła do sadu. Przyglądał się jej sędzia a także prezes Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście Maciej Mitera. Jak się okazuje mężczyzna umorzył sprawę w 15 minut. Nie pozwolił także uczestniczyć w rozprawie dziennikarzom.

Danuta Holecka. Źródło: Youtube
Danuta Holecka. Źródło: Youtube

Marek Małecki, który jest pełnomocnikiem Arkadiusza Szczurka określił zachowanie sędziego jako niedopuszczalne. Jak powiedział obrońca, Maciej Mitera pojawił się na sali rozpraw z gotowym postanowieniem. Jak dodał prawnik zachowanie sędziego jest niezgodne z prawem. Mitera nie wysłuchał nawet stron, co podczas rozprawy jest obowiązkowe.

To też może cię zainteresować: KRAKÓW: NIEOCENIONA POMOC WNUCZKI URATOWAŁA SKLEP BABCI I POKAZAŁA JAK NIEWIELE TRZEBA BY OKAZAĆ WSPARCIE DRUGIEJ OSOBIE. WZRUSZAJĄCA HISTORIA

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WARSZAWA: NOWY SPOSÓB NALICZANIA OPŁAT ZA WYWÓZ ŚMIECI PO LICZNYCH DYSKUSJACH JEDNAK WEJDZIE W ŻYCIE. WPROWADZONO W NIM PEWNE ZMIANY

Z życia gwiazd: AGATA MŁYNARSKA NIE USTAJE W WALCE O WŁASNE ZDROWIE. DZIENNIKARKA ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI DOLEGLIWOŚCIAMI. JEJ STAN NIE NAPAWA OPTYMIZMEM