O Sławomirze Świerzyńskim zrobiło się głośno niedawno, przy okazji jego wypowiedzi na temat funduszy otrzymanych od państwa. Nie omieszkał wtedy krytycznie odnieść się do innych polskich muzyków (między innymi zespołu Kult), co spotkało się z dużymi kontrowersjami. Po tym, jak przyznano mu ogromną kwotę z państwowego Funduszu Wsparcia Kultury, o Świerzyńskim stale jest głośno - niestety, nie jest to pozytywny rozgłos.

Lider Bayer Full ściągnął na siebie kolejne głosy krytyki przy okazji sprawy dotyczącej... jego konia. Zajęli się nią Marcin Różalski, szerzej znany jako Różal, oraz Marta Kviatkowa, którzy wytknęli wokaliście wiele poważnych błędów.

Świerzyński znęca się nad zwierzętami?

Różal wraz z Kviatkową dotarli do źródeł sprawy dotyczącej sprzedaży konia Świerzyńskiego, która - według wokalisty - miała miejsce trzy lata temu.

Ogromne kontrowersje w tym temacie wzbudza fakt, iż koń, którego posiadał lider zespołu disco polo, ciężko pracował na swojego właściciela. Ogier przez lata ciągnął dorożkę (co samo w sobie jest przyczyną wielu sporów) a kiedy stał się niezdolny do pracy, zdecydowano o skazaniu go na śmierć w rzeźni.

Na nagraniu, opublikowanym przez Kviatkową na Facebooku, kobieta punktuje nieścisłości w wersji zdarzeń Świerzyńskiego, które dowodzą tego, iż próbował on zataić wiele faktów.

"Proszę bzdur nie opowiadać, że sprzedał pan konia 3 lata wcześniej, bo sprzedał pan w kwietniu do Warszawy. Koń chodził dorożce, co też było aferą, bo ogiery nie mogą chodzić w dorożkach na starym rynku. No, ale jak już, to przeszło, ponieważ Sułtan był spokojnym ogierem, więc nikt tego nie zauważył. Później trafił do handlarza pod Kurzeszynem, gdzie po cichu miał umrzeć. Handlarz wystawił go na portalu ogłoszeń, skąd go odkupiłam. Myślałam, że pan Świerzyński dba o konie i nie pozwoli, żeby taki koń, który zarabiał dla niego bardzo duże pieniądze, cierpiał" - mówi Kviatkowa.

Kobieta jest oburzona tym, jak wokalista traktował własne zwierzę, które na dodatek pomagało mu finansowo. Zaznacza, by nie wierzyć w żadne wyjaśnienia Świerzyńskiego - w przypadku dalszych kłamstw z jego strony opublikowane zostaną oficjalne dokumenty, które potwierdzą wersję zdarzeń Kviatkowej i Różala.

Jak do całej sprawy odniesie się Gwiazdor Bayer Full?

Zobacz także: Jak będą wyglądały tegoroczne święta Bożego Narodzenia? Ekspert nie ma złudzeń i zdradził co nas czeka

Może cię zainteresować: Czeskie władze ruszają obywatelom na pomoc. Sąsiedzi Polski przewidują obniżenie podatków dochodowych

Pisaliśmy również o: Piotr Kuldanek przegrał walkę z chorobą. Przed odejściem zdążył ostrzec innych. Jego słowa dają wiele do myślenia