Nie ma wątpliwości, że zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką człowieka. Wiele osób właśnie na nie zwraca uwagę, gdy poznaje nową osobę. Co zrobić, by nasze paznokcie pięknie wyglądały? To prostsze niż myślisz.

Dzięki tym wskazówkom Twoje paznokcie będą piękniejsze niż kiedykolwiek wcześniej

Na początku warto zastanowić się co jest powodem złego stanu paznokci. Okazuje się, że może związek z niedoborem witamin i składników mineralnych.

Jak informuje portal tipy.interia.pl, problemy z paznokciami mogą być spowodowane niedoborami takich witamin jak witamina E, i A. Zły stan paznokci może także wskazywać na brak cynku oraz wapnia.

Żółte paznokcie. Źródło: edziecko.pl
Żółte paznokcie. Źródło: edziecko.pl

Co więcej, stan paznokci może wskazywać na to, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. Może to być informacja między innymi o tym, że kontroli wymaga nasza wątroba lub te trzustka.

Te produkty rozjaśnią i wzmocnią Twoje paznokcie

Tanim i prostym sposobem na łamliwe paznokcie jest olejek herbaciany, lub też rycynowy. Wystarczy wysmarować nimi dokładnie płytkę, a stanie się o wiele bardziej nawilżona i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Do tego zabiegu z powodzeniem możemy także wykorzystać oliwę z oliwek. Wystarczy delikatnie dogrzać oliwę i dodać do niej kilka kropel soku z cytryny. W gotowym roztworze należy zamoczyć paznokcie na kilka minut.

Żółte paznokcie. Źródło: abczdrowie.pl
Żółte paznokcie. Źródło: abczdrowie.pl

Odżywczy dla paznokci roztwór można również przygotować z oleju jabłkowego wymieszanego z wodą w stosunku 1:1. Jego właściwości poprawią stan paznokci i także zwalczą różne infekcje, jakie mogą dotykać płytkę paznokciową.

Rozjaśnić płytkę paznokcia pomoże nam także… pasta do zębów! Produkt ten poradzi sobie z pozostałościami po lakierze do paznokci oraz z drobnymi przebarwieniami. Wystarczy nałożyć pastę do zębów na paznokcie na około 10-15 minut. Po tym czasie należy spłukać produkt wodą z pomocą szczotki do rąk.

Pasta do zębów. Źródło: Youtube
Pasta do zębów. Źródło: Youtube

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO