Kilka dni temu, za pośrednictwem wpisu na Instagramie, piosenkarka Magda Steczkowska poinformowała fanów o śmierci jej ukochanej mamy. Gwiazda opiekowała się w nią w ostatnich momentach życia. Jak zdradziła jej siostra, Justyna, rodzicielka już od kilku lat borykała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Swoje ostatnie chwile spędziła jako osoba niepełnosprawna, mogąca tylko leżeć w łóżku. Jaka była przed tym, jak zachorowała?

Wzruszające wspomnienia Steczkowskich o mamie

W rozmowie z Super Expressem kolejna z sióstr, Agata Steczkowska, zdecydowała się opowiedzieć więcej o ukochanej zmarłej rodzicielce. Kobieta zdradziła, że najtrudniejszy okres w życiu jej matki rozpoczął się ponad 20 lat temu, kiedy to nagle odszedł jej mąż - Stanisław Steczkowski. Danuta nigdy nie pogodziła się z jego śmiercią - ich miłość była tak ogromna, że kobieta stale trwała w smutku i żałobie.

Najstarsza córka Danuty wyraża niezwykły podziw dla matki - przyznaje, że ta nie miała w życiu lekko, a mimo to była w stanie poświęcić się dla rodziny.

"Wychowała dziewięcioro dzieci bez pomocy państwa i bez 500+, jednocześnie pracowała w szkole jako nauczycielka muzyki w klasach chóralnych, które powstały w Stalowej Woli" - wspomina.

Agata wyjawiła również, że jej rodzicielka była osobą niezwykle wierzącą - do końca życia nosiła przy sobie różaniec, który podarował jej sam...Jan Paweł II.

Danuta Steczkowska (fot. Instagram)
Danuta Steczkowska (fot. Instagram)

Siostra Justyny i Magdy Steczkowskich podzieliła się także niezwykłą historią ich rodziców. Jak się okazuje, ojciec kobiet - Stanisław - przez długi czas wykonywał zawód...księdza. To właśnie wtedy zakochał się w Danucie.

"Była bardzo szczęśliwa, kiedy po latach starań tata dostał zezwolenie na ślub kościelny (prosił o to bezskutecznie od momentu, w którym zrezygnował z bycia księdzem). Przysięgę przed Bogiem składali sobie po 60., a teraz znów są razem" - mówi Agata.

Chociaż ta strata dla rodziny Steczkowskich jest niewyobrażalna, to nestorka rodu już na zawsze pozostanie w ciepłych wspomnieniach swoich dzieci i wnuków.

Zobacz także: Pierwsza fotografia papieża Franciszka w maseczce obiegła Internet. To zaskakujące, jak wyglądała głowa Kościoła

Może cię zainteresować: Co z powrotem dzieci do szkół? Premier Mateusz Morawiecki przekazał najnowsze wieści dotyczące nauki, to mocno nie spodoba się uczniom i rodzicom

Pisaliśmy również o: Nad rodziną królewską znów zawisły czarne chmury. Kate nie wytrzymała. Czy rozwiedzie się z Williamem